Ulice v USA ovládla nová droga s desivými účinkami. Ľudia sú po nej ako zombie

Drogovo závislí na ulici vo Philadelphii
Drogovo závislí na ulici vo Philadelphii. Zdroj: Profimedia.sk

Ulice plné bezvládnych narkomanov. Ľudí v Spojených štátoch amerických paralyzuje nová droga, informuje CNN Prima NEWS.

Omamná látka tranq sa do celého územia rozšírila z Philadelphie, kde je situácia momentálne najhoršia.

„Zombie droga“ je kombináciou xylazínu, ktorý sa využíva ako sedatívum pre kone, a fentanylu. 

Účinky tejto látky sú priam desivé. Po užití drogy sa na koži objavujú rany, pri opakovanom používaní začína koža hniť, dochádza k nekróze a často i smrti. 

Sociálnymi sieťami sa šíria videá predovšetkým z Philadelphie na severovýchode USA, na ktorých sú vidieť paralyzovaní narkomani. Pôsobia, akoby stratili vedomie.

O svojej skúsenosti s účinkami drogy porozprával americký korešpondent webu Sky News Mark Stone. Ten sa zhováral s bývalým športovcom, ktorý prepadol závislosti. 

„Hovoril plynule, bol výrečný. A zatiaľ čo mi v skratke rozprával svoj životný príbeh, pichal si injekciu do ľavej ruky. Netrvalo to dlho. Sekundy. Odmlčal sa, zamumlal. A potom už nič. Jeho telo sa zastavilo,“ opísal Stone. 

Podľa neho je situácia v USA skutočne alarmujúca. Protidrogové centrá totiž nemajú dostatočné kapacity a zdravotná starostlivosť je pre množstvo Američanov finančne nedostupná.

V USA už dlhší čas zabíja fentanyl. Pozrite si reportáž z 10. 5. 2023:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Krátka správa

Najmenej sedem životov a deväť nezvestných si vyžiadali prívalové povodne na západe Mexika

Podľa guvernéra štátu Jalisco Enriqueho Alfara sa hasičom, príslušníkom Červeného kríža a záchranárom z troch okolitých miest podarilo z vody zachrániť troch ľudí. Príčinou záplav bola podľa miestnych úradov zvýšená hladina vody v potoku Jalocote, ktorý sa vylial z brehov. Následné zosuvy pôdy po prudkých dažďoch poškodili niekoľko domov a mostov. (TASR)

Krátka správa

Dopravná nehoda nákladného auta v Tunisku si vyžiadala deväť obetí a päť zranených.

Väčšina z nich bola z radov migrantov zo subsaharskej Afriky. K dopravnej nehode došlo v noci, keď sa nákladné auto prevrátilo na ceste spájajúcej mestá Nasr Allah a Menzel Mehiri v oblasti Kairouan. (TASR)

Krátka správa

Premiér Saska žiada pre migráciu kontroly na hraniciach s Poľskom a ČR.

Premiér východonemeckej spolkovej krajiny Sasko Michael Kretschmer vyzval na zavedenie kontrol na hraniciach s Poľskom a Českou republikou, aby sa obmedzil prílev migrantov. Nemecký Spolkový úrad pre migráciu a utečencov (BAMF) koncom augusta zaregistroval vyše 204.000 žiadostí o azyl. V porovnaní s rovnakým obdobím v minulom roku to je 77-percentný nárast. (TASR)