Žiak vyskočil počas hodiny z okna. Do nemocnice ho s ťažkými zraneniami prepravil vrtuľník

Vrtuľník českej Leteckej záchrannej služby - ilustračná snímka
Vrtuľník českej Leteckej záchrannej služby - ilustračná snímka Zdroj: Profimedia.sk

Žiak gymnázia v Boskovicích na Blanensku v Českej republike vyskočil počas vyučovania z okna, informuje tn.cz. s odvolaním sa na web iDNES.cz.

Po tom, čo sa počas hodiny nečakane postavil a skočil z druhého poschodia, utrpel ťažké zranenia. Do nemocnice ho záchranári prepravili vrtuľníkom. 

Incidentom sa zaoberajú kriminalisti. Polícia vek žiaka a ďalšie podrobnosti odmieta poskytnúť.

Školu, ktorú poškodil požiar založený žiakom, opäť otvorili. Pozrite si reportáž zo 4. 9. 2023: 

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Krátka správa

V dôsledku záplav bolo z Líbye vnútorne vysídlených už vyše 43 000 ľudí.

Oznámila to vo štvrtok Medzinárodná organizácia pre migráciu. Obyvatelia z postihnutých oblastí naliehavo potrebujú pitnú vodu, jedlo, aj psychosociálnu pomoc a podporu duševného zdravia.

Krátka správa

Frakcia maďarského Fideszu nepodporí vstup Švédska do NATO.

Uviedli to poslanci parlamentných frakcií vládnych strán Fidesz-KDNP, ktorí rokujú druhý deň v severomaďarskom Ostrihome. Poslanci si v rámci tohto výjazdového rokovania pozreli desaťminútový švédsky dokumentárny film s kritickým obsahom k demokracii v Maďarsku. Gulyás o filme povedal, že je šokujúci a plný klamstiev. Maďarsko podľa jeho slov očakáva od Štokholmu vysvetlenie.

Krátka správa

Zosadený nigerský prezident sa domáha prepustenia cez súdny dvor ECOWAS.

Mohamed Bazoum podal sťažnosť na súdny dvor Hospodárskeho združenia západoafrických štátov (ECOWAS) vo veci svojho únosu a zadržiavania. Bazoumov právnik Seydou Diagne žiada, aby nariadil okamžité prepustenie Bazouma, jeho manželky a ich syna. Sú internovaní od 26. júla, keď v Nigeri došlo k prevratu.

Krátka správa

India prestala v Kanade vydávať víza.

Ottawa oznámila, že upravuje počet svojich diplomatov v tejto ázijskej krajine. Naí Dillí a Ottawa vypukol diplomatický spor po vyhostení  indického diplomata pre údajné zapojenie indickej vlády do vraždy sikhského aktivistu Hardeepa Singha Nijjara v Kanade.