Tragédia počas operácie pri hraniciach so Slovenskom: Pri explózii zahynul policajt aj páchateľ

Maďarské policajné vozidlo.
Maďarská polícia. Zdroj: Profimedia.sk

Dvaja ľudia, vrátane jedného policajta, prišli o život a niekoľko ďalších utrpelo zranenia pri výbuchu, ku ktorému došlo počas policajnej operácie v maďarskom meste Ostrihom ležiacom pri hraniciach so Slovenskom. Informuje agentúra Reuters, ktorá sa odvoláva na maďarské médiá. Maďarská prokuratúra a polícia sa k správe odmietli bezprostredne vyjadriť.

Maďarské médiá informovali, že k výbuchu došlo v dome na predmestí Ostrihomu - neďaleko slovenských hraníc - v čase, keď tam polícia zasahovala pre údajnú hrozbu. Pri explózii podľa ich informácií zahynul okrem jedného policajta aj domnelý pôvodca tejto hrozby, ktorého totožnosť dosiaľ nie je známa.

Maďarský premiér Viktor Orbán vyjadril v príspevku na Facebooku sústrasť rodine policajta, ktorý zahynul pri výkone služby v Ostrihome. O zmienenom medializovanom incidente, pri ktorom k tomu došlo, sa však konkrétne nezmienil.

Prečítajte si tiež:

Orbánova vládnuca strana Fidesz taktiež uviedla, že pri výbuchu v severomaďarskom Ostrihome zahynul policajt. Miestne médiá informovali, že zranených a prevezených do nemocnice bolo aj niekoľko ďalších policajtov.

Slovenskí policajti vyjadrili úprimnú sústrasť

„Slová, že "policajt nasadzuje v každej službe svoj život a nemusí sa z nej vrátiť" nie sú žiadne klišé, alebo obyčajná formulka. Policajt denne nasadzuje svoj život v boji proti kriminalite a ochrane životov a zdravia obyvateľov krajiny tak, aby sa v nej mohli cítiť bezpečne. Tak konal aj zosnulý maďarský policajt, ktorý zahynul preto, aby ostatní žili v bezpečí. Maďarským kolegom a pozostalej rodine vyjadrujeme úprimnú sústrasť,“ uvádza polícia na sociálnej sieti.

Pozrite si zábery z policajnej naháňačky na Slovensku z 20. 4. 2023:

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti