Škandál v Poľsku. Duchovní si na sexuálne orgie zavolali prostitúta, ten počas večierku odpadol

Škandál v Poľsku. Duchovní si na sexuálne orgie zavolali prostitúta, ten počas večierku odpadol
Ilustračná snímka. Zdroj: Shutterstock.com/Dziurek

Poľskom otriasa veľký sexuálny škandál. Orgie priamo na fare si usporiadali kňazi v meste Dąbrowa Górnicza, len pár kilometrov severovýchodne od Katovíc. Tým to však nekončí.

Duchovní si totiž na akciu pozvali mužského prostitúta, ktorý počas večierku plného liekov na potenciu upadol do bezvedomia.

Zdravotníci sa k nemu však dostali až po tom, čo im cestu prerazila polícia.

Ako píše portál Fakt, k prípadu došlo v noci na 31. augusta v areáli fary pri bazilike Panny Márie Anjelskej, konkrétne v jednom z tamojších služobných bytov.

Večierok zrejme usporiadal miestny vikár, Tomasz Z. (48), pričom ďalšími účastníkmi mali byť taktiež duchovní.

Denník Gazeta Wyborcza však uvádza, že sa toho zúčastnil aj jeden dospelý prostitút. Práve tomu počas akcie prišlo tak zle, že nakoniec upadol do bezvedomia.

Prečítajte si tiež:

Odmietli pustiť záchranárov

Účastníci večierku si počas večera pomáhali liekmi na potenciu. Či muž skolaboval práve preto alebo napríklad pre konzumáciu ďalších drog, však nie je jasné.

„Akciu usporiadala cirkev a bolo to čisto sexuálne,“ cituje Gazeta zdroj oboznámený so situáciou.

Niekto z prítomných napokon síce okolo jednej hodiny v noci zavolal záchranku, ale keď prišla, ostatní ju odmietli pustiť dovnútra a oznamovateľa vyhodili z bytu.

Lekári sa predsa len do bytu dostali až vďaka privolanej policajnej hliadke. Na podlahe v tej chvíli ležal nahý muž.

„Bol v bezvedomí, ale dýchal. Previezli ho do nemocnice na pohotovosť,“ uviedol zdroj Faktu s tým, že muža následne prepustili na vlastnú žiadosť.

Prečítajte si tiež:

Prípad vyšetrujú

Ostatným zúčastneným polícia odobrala vzorky krvi na toxikologickú analýzu.

Poľská prokuratúra teraz prípad vyšetruje pre podozrenie z neposkytnutia pomoci človeku v ohrození života. Incidentom sa bude zaoberať aj samotná cirkev.

Miestny farár pre médiá uviedol, že o večierku vopred nevedel. Účastníkov tejto „satanskej zábavy“ by podľa svojich slov „odstrihol až do siedmeho kolena“, sám však vraj nemôže nič urobiť.

Jediné, čo má v kompetenciách, je nahlásiť to cirkvi. Tá už zostavila komisiu, ktorá má zásah záchranky a polície v majetku fary prešetriť.

Nedávno sme vás informovali o kňazovi, ktorý ide pred súd:

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Cirkev

Dôležité udalosti