Svadobná hostina sa skončila fiaskom. Približne sto hostí postihli tráviace problémy

Svadobná hostina sa skončila fiaskom. Približne sto hostí postihli tráviace problémy
Svadobné jedlo Zdroj: Shutterstock

Svadbu austrálskeho páru poznamenala nešťastná udalosť. Takmer stovku hostí postihli črevné a žalúdočné problémy v podobe hnačky a zvracania. Príčina je predmetom vyšetrovania. Išlo však o druhý takýto incident na tom istom mieste v priebehu pár dní.

Dievča, ktoré nieslo kvety, začalo z ničoho nič zvracať a spustilo domino efekt. Na základe portálu Mirror o tom informujú novinky.cz.

Prvé správy hovorili o tom, že problémy postihli 70 z 300 hostí. Neskôr sa jeden z účastníkov vyjadril, že číslo sa pohybovalo okolo stovky. Najmenej traja hostia strávili večer v nemocnici. 

Prečítajte si tiež:

Na vine môže byť jedlo, ale vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie sa to zatiaľ nepotvrdilo. „Dokonca aj deti, ktoré mali iné jedlo ako dospelí, skončili choré,“ povedal jeden zo svadobčanov. Najmladší hosť, ktorého problémy postihli mal len jeden rok. 

V areáli pritom ide už o druhý takýto incident počas troch dní. Po konferencii zdravotníkov skončilo s tráviacimi ťažkosťami 70 ľudí. Napriek tomu môže miesto pokračovať v prevádzke.

Novomanželia uvažujú o tom, že podajú trestné oznámenie na cateringovú firmu.

Vedenie areálu uviedlo, že po oboch incidentoch iniciovalo upratovanie a spoločne s miestnou hygienickou stanicou prešetruje, čo presne sa stalo. O nálezoch bude všetkých zúčastnených informovať.

Pozrite si reportáž o diétnom stravovaní v školách:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.