Pápež František celebroval v Marseille omšu pre vyše 60-tisíc ľudí

Pápež František celebroval v Marseille omšu pre vyše 60-tisíc ľudí
Zdroj: TASR/AP

Pápež František v sobotu celebroval omšu pre desaťtisíce ľudí na štadióne vo francúzskom meste Marseille. Išlo o hlavný bod jeho dvojdňovej návštevy tejto stredomorskej metropoly.

"Dobrý deň, Marseille, dobrý deň, Francúzsko!" povedal najvyšší pontifex po francúzsky, keď otváral omšu na Stade Vélodrome, na ktorej sa zúčastnil aj francúzsky prezident Emmanuel Macron, píše tlačová agentúra AFP.

František vošiel na štadión na "papamobile" po tom, ako ho peším tempom viezli na tomto špeciálnom otvorenom vozidle ulicami mesta, pričom prijímal pozdravy obyvateľov mávajúcich vatikánskymi, ako aj francúzskymi vlajkami.

Keď sa začala omša, vládla slávnostná atmosféra, tribúny štadióna s kapacitou 67.000 divákov boli takmer zaplnené a ľudia stáli aj na ihrisku pri štadióne, ktorý je "zvyknutý" skôr na futbalové a ragbyové zápasy.

Prečítajte si tiež:

Podľa miestnych úradov sa na štadióne nachádzalo 50.000 ľudí, zatiaľ čo počas cesty pápežského auta sa na uliciach vystriedalo približne 100.000 okoloidúcich.

František pricestoval do Marseille v piatok. Očakáva sa, že vyzve európske krajiny na severnom pobreží Stredozemného mora, aby boli tolerantnejšie voči prichádzajúcim migrantom.

Marseille je na počesť pápežovej návštevy dekorované žltými a bielymi farbami symbolizujúcimi Vatikán. František je prvým pápežom za uplynulých 500 rokov, ktorý navštívil toto prístavné mesto nachádzajúce sa na juhu Francúzska.

Pápež v prvý deň svojej cesty navštívil aj pamätník venovaný námorníkom a migrantom, ktorí zahynuli na mori.

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Cirkev

Dôležité udalosti