Českí policajti po dlhých rokoch zadržali „démona“. Spiacich ľudí pozoroval priamo v ich dome, bral si aj suveníry

Policie ČR - ilustračná snímka
Ilustračná snímka. Zdroj: Profimedia.sk

Českým policajtom sa podaril husársky kúsok. Dlhé roky totižto pátrali po mužovi, ktorý sa pravidelne zvykol vlúpať do cudzích domov. Spiacich ľudí potom pozoroval, z ich obydlí si zvykol vziať len drobnosti.

Portál tn.cz informuje o obrovskej úľave, ktorú momentálne prežívajú obyvatelia okrajových častí Prahy. Miestnym policajtom sa totižto podarilo zadržať chlapa, ktorý mal skutočne zvláštnu a pre domácich aj poriadne traumatizujúcu záľubu. 

Nič netušiacim ľuďom sa zvykol nenápadne vlúpať do ich domov. Spiacich ľudí potom pozoroval. V jednom prípade si mal dokonca sadnúť na posteľ mladého dievčaťa, ktoré si obzeral zblízka. 

Z ich domov si potom navyše odnášal suveníry v podobe menšej hotovosti, či iných drobností.

Prečítajte si tiež:

Polícii sa 51-ročného páchateľa podarilo dolapiť po dlhých rokoch. Zadržali ho v uplynulých týždňoch v pražskom penzióne. Ako ďalej píše portál tn.cz, chytili ho doslova v poslednej chvíli.

Počas domovej prehliadky totižto objavili aj letenky do Severnej Ameriky s odletom o pár dní. „Démon“, ako muža domáci prezývali, tam pravdepodobne chcel začať svoj nový život. 

„Prvý prípad zaznamenali policajti koncom marca 2015 a posledný koncom júla 2023 v Prahe a stredných Čechách. Napadnutých bolo celkovo 21 nehnuteľností so škodou dosahujúcou bezmála osem miliónov korún. Nemusí však ísť o konečné čísla, ďalšie možné prípady kriminalisti preverujú,“ povedal pre tn.cz Jan Rybanský, hovorca pražských policajtov. 

Páchateľ sa v súčasnosti nachádza už vo väzbe. Hrozí mu až osemročný trest odňatia slobody za porušovanie domovej slobody a krádeže. 

Pozrite si archívnu reportáž o pivničných zlodejoch. 

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti