VIDEO: Členka ochranky letiska chcela skryť ukradnuté peniaze. Neuveríte, akú fintu skúsila

VIDEO: Členka ochranky letiska chcela skryť ukradnuté peniaze. Neuveríte, akú fintu skúsila
Žena prehĺta bankovky. Zdroj: reprofoto: Reuters

Bezpečnostné kamery filipínskeho letiska v Manile zachytili kuriózny moment.

Pracovníčku ochranky pristihli, ako si do úst strká 300 dolárov v bankovkách a následne ich zapíja vodou.

Prípad sa stal začiatkom augusta a peniaze mali patriť jednému z cestujúcich, ktorému ich žena odcudzila. Po rozšírení virálneho videa ju letisko odvolalo zo služby.

Obvinenie, že by peniaze boli kradnuté, pracovníčka odmietla. Zábery podľa nej len ukazovali, ako si vkladá do úst čokoládu, informoval CNN správca Úradu pre bezpečnosť dopravy na Filipínach O. Aplasca.

Prečítajte si tiež:

Vyšetrovanie pokračuje

Identita páchateľky nie je známa. Aplasca však spresnil, že ide o ženu, ktorá pre letisko pracovala sedem rokov. Vyšetrovanie tohto prípadu pokračuje.

„Po obdržaní informácií o nedávnych obvineniach z krádeže týkajúcich sa bezpečnostnej pracovníčky terminálu 1 medzinárodného letiska Ninoy Aquino, kde sa stratila hotovosť vo výške troch stoviek amerických dolárov, Úrad pre bezpečnosť dopravy podnikol kroky k overeniu informácií a spustil vyšetrovanie,“ napísal úrad na Facebooku.

Kroky opísané v obvinení podľa úradu nezodpovedajú pracovnému kódexu, ktorým by sa pracovníčka mala riadiť, a preto ju suspendovali.

Letisko uviedlo, že prijalo preventívne kroky, aby sa podobná situácia už neopakovala. Z uniforiem ochranky vraj napríklad nechalo odstrániť vrecká.

Už aj na letisku v Bratislave nájdete skutočných obrov:

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti