Pri útoku na Sevastopol prišiel o život veliteľ ruskej Čiernomorskej flotily, tvrdí Kyjev

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Kyjev tvrdí, že pri minulotýždňovom raketovom útoku na veliteľstvo ruskej Čiernomorskej flotily na anektovanom Krymskom polostrove prišiel o život aj jej  veliteľ Viktor Sokolov.

S odvolaním sa na najnovšiu bilanciu strát tohto bezprecedentného útoku, ktorú zverejnilo velenie ukrajinských jednotiek pre špeciálne operácie (SSO), o tom v pondelok informovala agentúra AFP.

V ich aktualizovanej zvodke SSO sa uvádza, že v dôsledku útoku, ktorý sa v Sevastopole odohral 22. septembra, zahynulo 34 dôstojníkov vrátane veliteľa flotily admirála Viktora Sokolova. Ďalších "105 okupantov bolo zranených". Budova velenia ruskej flotily je podľa SSO neopraviteľná.

Prečítajte si tiež:

Šéf ukrajinskej vojenskej rozviedky Kyrylo Budanov bezprostredne po výbuchu nepotvrdil dohady, že Sokolov zomrel.

Ruské ministerstvo obrany v deň útoku - minulý piatok - uviedlo, že jeden z vojakov je nezvestný. Pôvodne informovalo o jednej obeti.

Agentúra AFP konštatovala, že pre Moskvu, ktorá bola v posledných mesiacoch vystavená sérii útokov na strategicky dôležitý prístav Sevastopol, znamená piatková operácia SSO veľkú ranu.

SSO zároveň potvrdilo, že v dôsledku útoku z 13. septembra, keď dostala zásah lodenica v Sevastopole, bola vážne poškodená veľká výsadková loď Minsk. Tzv. nenahraditeľné straty na strane Ruska dosiahli 62 ľudí.

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti