V Náhornom Karabachu vybuchol sklad pohonných hmôt. Zahynulo najmenej 20 ľudí

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Najmenej 20 obetí na životoch si vyžiadal výbuch v sklade pohonných hmôt v azerbajdžanskom odštiepeneckom regióne Náhorný Karabach, ku ktorému došlo v pondelok vo večerných hodinách, informuje TASR na základe správy agentúry DPA.

Explóziu zaznamenali v čase, keď tisícky tamojších arménskych obyvateľov utekajú z oblasti po azerbajdžanskom vojenskom zásahu. Zranenia rôzneho stupňa pri nej utrpelo vyše 290 osôb, oznámilo tamojšie ministerstvo zdravotníctva.

Úrady v Stepanakerte podľa AFP spresnili, že na mieste explózie objavili "13 neidentifikovaných tiel", pričom sedem ďalších ľudí podľahlo zraneniam v nemocnici.

Príčina výbuchu nebola bezprostredne známa. "Zdravotný stav väčšiny (zranených) je vážny alebo veľmi vážny," uviedol predtým ombudsman medzinárodne neuznanej Republiky Náhorný Karabach Gegham Stepanjan na sociálnych sieťach.

Zároveň varoval, že Karabach nedisponuje dostatočnými zdravotníckymi kapacitami.

Azerbajdžan minulý týždeň vykonal bleskovú vojenskú operáciu proti karabašským Arménom, v rámci ktorej sa mu podarilo získať kontrolu nad Náhorným Karabachom.

Tento región je medzinárodne uznávaný ako súčasť Azerbajdžanu, ale obývajú ho predovšetkým Arméni. Baku a Jerevan viedli v uplynulých desaťročiach dve vojny o Náhorný Karabach.

Arménska vláda v utorok oznámila, že z Karabachu do Arménska prišlo za posledný zhruba týždeň už vyše 13.300 utečencov.

Pozrite si reportáž zo stredy 20. 9. o dianí v Náhornom Karabachu:

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Náhorný Karabach

Dôležité udalosti