FOTO: Farár postavil v kostole výčap, pivo čapoval priamo pred oltárom. Veriaci sú pohoršení, hovoria o znesvätení

FOTO: Farár postavil v kostole výčap, pivo čapoval priamo pred oltárom. Veriaci sú pohoršení, hovoria o znesvätení
Ilustračná snímka. Zdroj: Shuterstock/siamionau pavel

V anglickom meste St Ives by ste si mohli dať malé orosené aj v kostole. Duchovní v tomto meste sa rozhodol pre netradičný krok. V svätostánku sa rozhodol nainštalovať malý výčap. Malo ísť o krok v ústrety návštevníkom tamojšieho festivalu.

Septembrový festival v meste St Ives na juhu Anglicka je každoročnou oslavou umenia a hudby. Kostol starý asi 600 rokov však dosiaľ nebol jeho súčasťou, stál mimo diania festivalu. Informuje o tom itv.com.

Prečítajte si tiež:

Konalo sa v ňom len zopár menších sprievodných akcií. Tento rok sa však stal jedným z centier festivalu.

Miestny duchovný Nick Widdows sa rozhodol vyťažiť z festivalu nielen malými koncertmi, ale aj čapovaním piva. Malý výčap, ktorý v kostole nainštaloval, má dve pumpy. Umiestnený je v blízkosti oltára.

Návštevníkov festivalu mohol prilákať, mnohých miestnych veriacich však tento krok pobúril. Hovorili o zneuctení „najposvätnejšej časti kostola“.

Nesúhlasili tiež s fotografiami farára, na ktorých v rúchu čapuje pivo.

Duchovný Nick sa však svoje rozhodnutie snažil vysvetliť. Podľa neho je to dobrý spôsob, ako do kostola prilákať viac ľudí. Upozornil, že ide len o dočasnú vec a že výčap nebude v kostole natrvalo.

„Predovšetkým chceme, aby ľudia prišli a cítili sa u nás dobre. Mnoho ľudí do kostola vôbec nechodí, ale ak si od nás v dobe festivalu odnesú pozitívny zážitok, tak kto vie, možno prídu aj niekedy inokedy,“ vysvetlil Widdows.

Unikátna oprava, aká sa robí len raz za 100 rokov. Menia niekoľkotonovú strechu kostolnej veže: 

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti