Na škole v Plzni unikla neznáma látka. Priotrávilo sa takmer 30 dievčat

Na škole v Plzni unikla neznáma látka. Priotrávilo sa takmer 30 dievčat
Záchranné zložky pred školou, v ktorej unikla neznáma látka. Zdroj: TV NOVA

Na strednej zdravotníckej škole v Plzni unikla v utorok neznáma látka. Na mieste sa priotrávilo 28 dievčat.  Pred príchodom hasičov budovu opustilo asi 400 ľudí, niekoľko z nich vyhľadalo ošetrenie. Na základe servera iDNES.cz informuje spravodajkyňa TASR.

„Aktuálne všetky zložky Integrovaného záchranného systému zasahujú v areáli strednej zdravotníckej školy,“ uviedla hovorkyňa krajskej záchrannej služby Mária Svobodová. Dodala, že viac informácií poskytnú neskôr.

Podľa webu krimi-plzen.cz bol v utorok o pol druhej popoludní nahlásený na tiesňovú linku únik neznámej a "silne dráždivej chemickej látky" v areáli stredných škôl.

Jeden z rodičov prítomných na mieste pre server uviedol, že jeho dcéra mu písala o evakuácii všetkých osôb na ulicu. V okolí bolo podľa týchto vyjadrení cítiť čpavok.

„Uskutočňujeme meranie koncentrácií nebezpečných látok, zatiaľ ale s negatívnym výsledkom," uviedol veliaci dôstojník hasičov Jan Beran. Okrem hasičov a záchranárov je na mieste aj polícia, ktorá zisťuje, čo sa v budove stalo.

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti