Mladíkov v Taliansku zadržali po skupinovom znásilnení dievčat vo veku 10 a 12 rokov. Celé si to mali nakrúcať

Talianska polícia - ilustračná snímka
Talianska polícia - ilustračná snímka. Zdroj: Shutterstock/ChiccoDodiFC

Talianska polícia zatkla deväť mladíkov po skupinovom znásilnení dvoch neplnoletých dievčat v meste Caivano na juhu krajiny. TASR informáciu prevzala z tlačovej agentúry DPA.

Medzi deviatimi osobami je sedem maloletých a dvaja dospelí, oznámila v utorok prokuratúra v neďalekom Neapole. Sú podozriví, že koncom augusta znásilnili dve dievčatá a svoj zločin si nakrúcali na mobilné telefóny.

Zmienené mesto je známe aktivitami mafie a kriminalitou mladistvých. Obe dievčatá sú sesternice vo veku desať a 12 rokov.

Incident vyvolal v Taliansku obrovské pobúrenie. Premiérka Giorgia Meloniová navštívila predmetnú komunitu, pričom sa vyjadrila o „neľudskom čine“, ktorý šokoval krajinu.

Prečítajte si tiež:

Podľa prvotnej rekonštrukcie vyšetrovateľov mladíci dievčatá vylákali do opusteného športového strediska. Talianske médiá priniesli správy, že hromadné znásilnenie bolo vysielané počas živého videohovoru. V súčasnosti sa tvrdí, že mladíci dievčatá znásilnili už v minulosti na iných miestach.

Sudca pre predbežné vyšetrovanie povedal, že podozriví „brutálne využili slabosť a citlivosť veku svojich obetí, pričom si boli istí, že nebudú nahlásení pre hanbu obetí a hrozbu, že tie budú šíriť zábery z útoku“, píše tlačová agentúra ANSA.

Medzi nové opatrenia, ktoré talianska vláda zaviedla po tomto prípade, patria tresty odňatia slobody do výšky až dvoch rokov pre rodičov mladistvých páchateľov.

Zisťovali sme viac o Ukrajincovi, ktorý chcel na Slovensko predať dieťa. Pracoval v detskom domove a bol obľúbený. Viac v reportáži:

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti