Chlapca (3) poliali v Británii kyselinou, z útoku obvinili aj troch Slovákov

Britská polícia
Zdroj: TASR

Dieťa hospitalizovali so závažnými popáleninami na tvári a na rukách, z nemocnice ho už prepustili.

Z piatich mužov obvinených v stredu v Británii z útoku kyselinou na trojročného chlapca sú traja občania Slovenska. Informovali o tom tamojšie médiá.

Pred súd sa v stredu postavili Adam Cech (27), Jan Dudi (25) a Norbert Pulko (22), ktorí sú zo Slovenska a žijú v Londýne.

Ďalej Afganec Jabar Paktia (41) žijúci v meste Wolverhampton v grófstve West Midlands a 39-ročný otec obete, ktorý takisto žije v grófstve West Midlands. Jeho meno z právnych dôvodov neuviedli, informoval denník Daily Mail. Polícia obvinila mužov zo sprisahania s cieľom spôsobiť ťažkú telesnú ujmu.

Slovenské ministerstvo potvrdilo zatknutie dvoch Slovákov

Slovenské veľvyslanectvo v Londýne disponuje informáciou o zatknutí dvoch slovenských občanov v anglickom meste Worcester. K ich zatknutiu došlo - podľa informácií miestnej polície - v súvislosti s ťažkým ublížením na zdraví, respektíve s prípravou takéhoto činu, ktorý však polícia nespresnila.

Pre TASR to uviedol riaditeľ tlačového odboru Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR Igor Skoček. Dodal, že zatknutí Slováci ani ich rodinní príslušníci sa dosiaľ na Zastupiteľský úrad SR neobrátili so žiadosťou o konzulárnu pomoc.

ZDROJ: Twitter/West Mercia Police

K útoku došlo v jednom z obchodov v nákupnom centre vo Worcestri v sobotu popoludní. Dieťa hospitalizovali so závažnými popáleninami na tvári a na rukách. V nedeľu ho prepustili, ale ešte nie jasné, či sa neprejavia dlhodobé následky jeho zranení, uviedla polícia, podľa ktorej bol chlapec zámerným cieľom útoku. O možnom motíve nie je nič známe.

V Británii zaznamenali nedávno nárast počtu útokov kyselinou, vláda chce preto sprísniť predaj leptavých látok, najmä osobám do 18 rokov.

LONDÝN/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kyselina

Dôležité udalosti