Najnovší iPhone sa prehrieva tak, že sa nedá držať v rukách. Apple už ohlásil riešenie

iPhone 15
iPhone 15. Zdroj: AP Photo/Jae C. Hong

Najnovšie modely smartfónov od značky Apple majú problém s prehrievaním. Technologický gigant oznámil, že komplikácie by mala vyriešiť aktualizácia operačného systému iOS 17, informuje The Guardian.

Spoločnosť podnikla kroky po tom, čo sa používatelia najnovších modelov iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max sťažovali, že sa počas používania prehrievali a v niektorých prípadoch dosahovali teploty viac ako 43 °C.

Výrobca uviedol, že pracuje na aktualizácii systému iOS 17, ktorá zabráni nepríjemnému prehrievaniu. „Zariadenie môže byť počas prvých dní po nastavení alebo obnovení zariadenia teplejšie z dôvodu zvýšenej aktivity na pozadí,“ stojí v stanovisku Apple.

Sťažnosti sa začali množiť minulý týždeň na komunitnom fóre spoločnosti. „Mám nový iPhone 15 Pro a je príliš horúci na to, aby som ho držal,“ napísal jeden používateľ. Ďalší napísal: „Bolí ma koža! Čo sa deje s iPhone 15 Pro Max?“

Podľa odborníkov by za prehrievaním mohli stáť nové čipy, ktorých titánové obaly môžu byť menej účinné pri odvádzaní tepla ako puzdro z nehrdzavejúcej ocele, ktoré používali predchádzajúce modely. Apple to však popiera.

Najnovšie modely iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max uviedol Apple na trh 22. septembra. 

Ak máte starší iPhone, zbystrite pozornosť. Jeden model má vysoké úrovne elektromagnetického žiarenia. Viac v reportáži:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Veda a technika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.