Herec Gérard Depardieu prelomil mlčanie. Prvýkrát sa vyjadril k obvineniam zo znásilnenia a sexuálnych útokov

Gérard Depardieu
Gérard Depardieu Zdroj: Profimedia.sk

Francúzsky herec Gérard Depardieu v nedeľu prelomil svoje mlčanie a po prvýkrát sa vyjadril k obvineniam zo znásilnenia a sexuálnych útokov, ktoré v apríli uverejnila investigatívna webstránka Mediapart. Informuje agentúra AFP.

V otvorenom liste, publikovanom vo francúzskom denníku Le Figaro, Depardieu napísal, že nikdy nezneužil žiadnu ženu.

„Pred súdom médií, pred lynčovaním, ktorému ma vystavili, sa môžem brániť jedine svojím slovom,“ skonštatoval 74-ročný herec.

Prečítajte si tiež:

Francúzska investigatívna stránka Mediapart priniesla pred šiestimi mesiacmi vyjadrenia viac ako desiatich žien, ktoré francúzskeho herca obvinili zo sexuálneho zneužívania. Niektoré z prípadov pritom siahajú až do začiatku tohto tisícročia.

Depardieu bol už koncom roka 2020 obvinený zo znásilnenia a sexuálneho obťažovania. Trestné oznámenie na neho podala nemenovaná mladá herečka v auguste roku 2018, ktorá ho obvinila z dvoch znásilnení a sexuálnych útokov. Vyšetrovanie prípadu stále pokračuje, hoci herec akúkoľvek vinu popiera.

Gérard Depardieu v roku 2013 odišiel z Francúzska a prijal ruské občianstvo. Urobil tak na protest proti navrhovanému zvýšeniu daní pre milionárov vo Francúzsku, kde jeho krok vyvolal veľké pobúrenie.

Pozrite si zábery z 13. 4. 2023:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.