Obrovská tragédia v Česku: Vlak zrazil skupinu ľudí. Dvaja zomreli na mieste, dvaja bojujú o život

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Pri Českých Belčiciach na Strakonicku zrazil v utorok dopoludnia vlak štyroch ľudí. Dvaja z nich nehodu neprežili, ďalšie dve osoby sú ťažko zranené. Na mieste tragickej udalosti zasahujú záchranári, policajti aj hasiči, informuje portál TN.cz.

V utorok o 9:28 dostali jednotky integrovaného záchranného systému hlásenia o strete osobného vlaku s niekoľkými ľuďmi. Do obce Závišín okamžite vycestovali tri pozemné posádky Zdravotníckej záchrannej služby Juhočeského kraja, jedna posádka zo Stredočeského kraja a vrtuľníky leteckej záchrannej služby z Plzne a Českých Budějovíc.

„Záchranári na mieste našli štyroch zranených. Dvaja muži bohužiaľ utrpeli zranenia nezlučiteľné so životom a zasahujúci lekári tak mohli iba konštatovať ich smrť,“ uviedla hovorkyňa juhočeských záchranárov Petra Kafková. Ďalší dvaja muži sú podľa prvotných informácií ťažko zranení.

Ďalší dvaja muži utrpeli ťažké mnohopočetné poranenia, ktoré ich bezprostredne ohrozovali na živote. Zdravotníci im poskytli  neodkladnú starostlivosť a následne ich transportovali na ARO do nemocníc. Jedného z nich prijali vo Fakultnej nemocnici Plzeň a druhého v Nemocnici České Budějovice. „Stav oboch mužov je vážny,“ doplnila Kafková.

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti