Jej syn sa topil, ona si zatiaľ spievala pesničku z mobilu. Po tragédii v akvaparku sa navzájom žalujú matka s mestom

Jej syn sa topil, ona si zatiaľ spievala pesničku z mobilu. Po tragédii v akvaparku sa navzájom žalujú matka s mestom
Ilustračná snímka. Zdroj: shutterstock.com/UKRID

Zatiaľ, čo matka mala hodiny hlavu „ponorenú“ v mobilnom telefóne, jej syn sa utopil v bazéne. Úrady v Texase vyšetrujú tragický incident v akvaparku Camp Cohen, ktorý sa nachádza v meste EL Paso, informuje portál New York Post.

Iba 3-ročného Anthonyho Malaveu našli bez známok života v detskom bazéne s hĺbkou 1,2 metra v sobotu 11. mája, teda iba deň pred Dňom matiek. Napriek veľkej snahe záchranárov aj lekárov chlapec na druhý deň zomrel.

Z výpovedí svedkov vyplýva, že Jessica Weaverová (35) svojho syna a celé hodiny ignorovala lebo bola zaujatá telefónom, s ktorým sa celý čas fotila.

Iný svedok uviedol, že asi 7 minút pred tým, než chlapca vytiahli z vody, videl, ako si matka spieva pesničku, ktorá jej hrala v mobile.

Jedna žena, ktorá sa opaľovala kúsok od Weverovej tvrdí, že asi až po piatich minútach, odkedy plavčíci nariadili všetkým opustiť bazén, sa začala zaujímať o to, kde je jej syn

Chlapec navyše nemal záchrannú vestu aj napriek tomu, že boli v areáli akvaparku voľne dostupné. Po celom akvaparku sú navyše rozmiestnené tabule s varovaním, že deti vo veku 6 rokov a mladšie „musia byť vždy priamo sprevádzané dospelou osobou, ktorá vie plávať“ a „musia byť pod dohľadom dospelej osoby na dosah ruky“.

Weaverová čelí obvineniu z ublíženia na zdraví dieťaťa z opomenutia a z nedbanlivosti. Polícia ju nakoniec zadržala v Indiane a 30. augusta ju previezli do väzenia v okrese El Paso. Ženu 22. septembra prepustili na kauciu 100-tisíc dolárov .

Weaverová podala na mesto, ktoré akvapark prevádzkuje, žalobu za údajnú hrubú nedbanlivosť personálu a nevyškolených plavčíkov. Jeden z jej právnych zástupov vyhlásil, že trestné obvinenia voči jeho klientke sú pomstou za jej žalobu proti mestu.

V priloženom videu si môžete pozrieť pozrieť archívnu reportáž o sekundárnom utopení detí.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.