Ukrajinci sa k útoku nehlásia. Rusi si zrejme svoju najmodernejšiu stíhačku zostrelili sami

Ukrajinci sa k útoku nehlásia. Rusi si zrejme svoju najmodernejšiu stíhačku zostrelili sami
Stíhačka Su-35S. Zdroj: shutterstock.com/Fasttailwind

Britské ministerstvo obrany v stredu dopoludnia uviedlo, že ruská protivzdušná obrana si s "vysokou pravdepodobnosťou" zostrelila nad mestom Tokmak na juhovýchode Ukrajiny jednu z bojových stíhačiek. TASR prevzala informácie z portálu britskej televízie Sky News.

Znamená to pre Rusko citeľnú stratu a je to "pravdepodobne" piata zničená stíhačka Suchoj Su-35S počas vojny proti Ukrajine. Ide o najvyspelejšiu bojovú stíhačku, akú Rusko používa v bojových operáciách.

Trosky ruskej stíhačky v poli pri meste Tokmak. Zdroj: Profimedia.sk

Britské ministerstvo obrany v aktuálnej správe z vojny uviedlo, že dôležitá je aj lokalita zničenia stíhačky. Tokmak je "ťažko opevnené mesto, kde sa často stretáva ruské velenie, ktoré má na starosti jeden zo sektorov frontu, o ktoré sa bojuje najintenzívnejšie".

Tokmak sa nachádza okolo 20 kilometrov za súčasnou frontovou líniou. Veliteľstvá sú chránené systémami protivzdušnej obrany krátkeho a stredného doletu. Tie sú takmer neustále v stave veľmi vysokej pohotovosti, pretože Ukrajina stále podniká účinné "hlboké údery" proti takýmto lokalitám.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.