Bidenov pes pohrýzol už 11 ľudí, musel opustiť Biely dom

Bidenov pes pohrýzol už 11 ľudí, musel opustiť Biely dom
Na archívnej snímke z 30. septembra 2023 nemecký ovčiak menom Commander, dvojročný pes rodiny amerického prezidenta Joea Bidena. Zdroj: TASR/AP/Manuel Balce Ceneta

Nemecký ovčiak menom Commander, dvojročný pes rodiny amerického prezidenta Joea Bidena, ktorý má nepríjemný sklon k hryzeniu, už nie je v Bielom dome. Podľa agentúry AP o tom informovala hovorkyňa prvej dámy Jill Bidenovej.

Commander, ktorý sa len nedávno vrátil z výcvikového kurzu, sa opäť dostal na titulky novín, keď v pondelok večer pohrýzol príslušníka prezidentovej ochranky. Bol to už 11. incident tohto druhu v Bielom dome alebo v rodinnom sídle Bidenovcov, doplnila AP.

Spravodajská televízia CNN však informovala, že skutočný počet takýchto incidentov je vyšší, pričom Commander pohrýzol aj iných pracovníkov Bieleho domu.

Prečítajte si tiež:

Tlačová tajomníčka Bieleho domu už predtým povedala, že tieto útoky možno pripísať stresu, ktorý Commander zažíva v súvislosti so   životom v Bielom dome.

Nateraz nie sú známe žiadne ďalšie podrobnosti o tom, kde sa Commander teraz nachádza, alebo o tom, či je jeho presun trvalý.

Commander je mladší z dvoch nemeckých ovčiakov Bidenovej rodiny. Predstavitelia Bieleho domu v júli informovali, že po sérii útokov na personál skúšali s Commanderom nové techniky výcviku.

Commander prišiel do Bieleho domu v roku 2021 ako šteňa. Bol to dar od Bidenovho brata Jamesa. Prezidentská rodina má aj mačku menom Willow.

Bidenovci mali pred príchodom Commandera v Bielom dome dvoch ďalších nemeckých ovčiakov menom Champ a Major.

Trojročný záchranársky pes Major však za necelý rok v Bielom dome pohrýzol dvoch ľudí a jeho agresívne správanie sa nezlepšilo napriek výcviku, na ktorý ho poslali do domovského štátu Delaware. Bidenov obľúbený pes Champ uhynul v roku 2021 vo veku 13 rokov.

Republikáni začínajú vypočúvania v rámci pokusu o impeachment Bidena. Pozrite si archívny príspevok.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Biely dom

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.