VIDEO: Žralok v nákupnom centre takmer odhryzol dievčatku prsty

Žralok pohrýzol dievčatko.
Zdroj: reprofoto: YouTube / TopNews

Čo čert nechcel, hneď na druhý deň sa situácia zopakovala - tentoraz žralok zranil muža (40).

Nákupné centrá v Číne sa v snahe prilákať zákazníkov predbiehajú v tom, ktoré ponúkne zaujímavejšiu atrakciu. Často pritom nedbajú na bezpečnosť. Odstrašujúcim príkladom je obchodný dom v meste Guiyang, v ktorom v krátkom časovom slede dvakrát zasahovali záchranári, keď žralok z otvoreného akvária pohrýzol ľudí. Píše o tom portál shanghaiist.com.

Prvý útok zachytila priemyselná kamera. Obeťou útoku sa stalo 6-ročné dievčatko, ktoré sa držalo steny akvária, keď zrazu z vody vyskočil malý žralok a zahryzol sa jej do ruky. Zviera ju hneď pustilo, no zuby ostré ako žiletky zanechali na prstoch šokovaného dieťaťa veľmi škaredé rany. Ošetrujúci lekár zistil, že dievčatko utrpelo aj fraktúry kostí niekoľkých prstov.

Hovorca obchodného centra uviedol, že okolo akvária sú umiestnené varovné cedule. Dievčatko podľa neho žraloka vyprovokovalo, keď strkalo ruku do vody. Faktom však je, že v prístupe k otvorenému akváriu nič nebráni a zvedaví návštevníci tak môžu ľahko prísť k úrazu. Čo čert nechcel, hneď na druhý deň sa situácia zopakovala - tentoraz žralok zranil muža (40).

https://www.youtube.com/watch?v=tYeRaFcRStI


GUIYANG/kc

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Čína

Dôležité udalosti