Video, ktoré pobúrilo Francúzsko: Žena dostala od cudzieho muža na ulici facku

Francúzska dostala na ulici facku od neznámeho muža
Francúzska dostala na ulici facku od neznámeho muža Zdroj: YouTube.com

Mladá Francúzska ho zverejnila na internete.

„Keď som sa vracala domov, narazila som na muža, ktorý ma začal sexuálne/verbálne obťažovať. Nebol prvý, no nemohla som to akceptovať a nechať sa ponižovať. Povedala som mu "drž hubu". Hodil za to po mne popolník, potom prišiel až ku mne a na verejnosti pred množstvom ľudí mi strelil facku. Je to neodpustiteľné správanie. Deje sa to každý deň, kdekoľvek a nepoznám ani jednu slobodnú ženu, ktorá by to nezažila. Som už chorá z toho, že sa nemôžem cítiť bezpečne na ulici. Veci sa musia zmeniť a je nutné spraviť zmenu, hneď!" Tento text zverejnila mladá Francúzska aj s videom na YouTube.com.

Študentka sa stala obeťou sexuálneho obťažovania na ulici a následne fyzického útoku od neznámeho muža, ktorému jeho urážlivé slová nedarovala. Stalo sa to na rušnej ulici v Paríži, hneď vedľa kaviarne, kde sedelo množstvo ľudí. Niektorí muži po incidente vstali zo stoličiek a prišli nahnevane k mužovi. Jeden si dokonca vzal so sebou aj stoličku.


Marie Laguerre (22) svoju zlú skúsenosť zverejnila na internete ako výstrahu. Francúzska vláda tento problém rieši už dlhodobo. Zavádza pokuty za obťažovanie a sexistické poznámky na ulici. Nové nariadenie by malo byť v platnosti už na jeseň tohto roku. Finančná pokuta sa bude pohybovať od 90 do 750 eur, uviedla BBC.

Marie sa ospravedlnenia nedočkala. Odišla domov a neskôr sa vrátila do reštaurácie, aby našla svedkov incidentu a mohla to nahlásiť na polícii. Majiteľ reštaurácie jej dal záznam z videokamery, na ktorom bol incident ako dôkazový materiál.

Prípadom sa už zaoberá polícia, vyšetruje ho ako sexuálne obťažovanie a násilnú udalosť. Útočníka zatiaľ nenašli.

PARÍŽ/jh

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Obťažovanie

Dôležité udalosti