Hamas oznámil, že za každý jeden útok Izraela na Gazu zabije jedného rukojemníka

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Palestínske militantné hnutie Hamas v pondelok pohrozilo, že po každom neohlásenom útoku izraelskej  armády na civilistov v pásme Gazy zabije izraelského civilného rukojemníka. TASR o tom informuje podľa správy agentúry AP.

Hovorca Brigád Izaddína Kasáma (vojenského krídla Hamasu) abú Ubajda v nahrávke povedal, že Izrael v uplynulých hodinách intenzívne útočil na civilné oblasti v Gaze.

Prečítajte si tiež:

„Rozhodli sme sa s tým skoncovať a odteraz vyhlasujeme, že akýkoľvek útok na našich ľudí v ich domoch bez predchádzajúceho varovania bude, žiaľ, čeliť poprave jedného z civilných rukojemníkov, ktorých zadržiavame,“ povedal.

Presný počet zajatých Izraelčanov po sobotnom útoku zatiaľ nie je známy.

Izraelské úrady vyhlásili, že sa usilujú o prepustenie najmenej 100 rukojemníkov, ktorých zajali militanti z hnutia Hamas.

Prečítajte si tiež:

Člen vedenia Hamasu Hossam Badran v pondelok uviedol, že Hamas zatiaľ nie je otvorený vyjednávaniu o výmene zajatcov s Izraelom.

Hnutie Hamas v sobotu z pásma Gazy zaútočilo tisíckami rakiet na Izrael, pričom jeho militanti súčasne na mnohých miestach prenikli na izraelské územie. Izrael reagoval intenzívnymi leteckými a delostreleckými útokmi na Gazu.

V Izraeli si útoky Hamasu vyžiadali najmenej 800 obetí, úrady z pásma Gazy hlásili najmenej 560 mŕtvych.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Kríza na Blízkom východe

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.