Rodičia väznili 10-ročnú dcéru v pivnici. Dôvod je zarážajúci

Rodičia uväznili 10-ročnú dcéru do pivnice
Rodičia uväznili 10-ročnú dcéru do pivnice Zdroj: ENEX

Ostatné ich deti žili s nimi v dome ako normálna rodina.

Polícia v Chicagu sa stretla s otrasným prípadom týrania dieťaťa. Rodičia uväznili svoju 10-ročnú dcéru v suteréne domu, vraj aby tak ochránili ostatné deti.

Jeden z členov rodiny ukázal, v akých chabých podmienkach tam dievča žilo. Yechezqel Swopes je jej starší brat a pred kamerou prezradil, že aj on sám ju tam zatváral.

Dievča bývalo v pivnici niekoľko mesiacov. Bola tam zamknutá a nemohla sa voľne pohybovať po dome ani po záhrade. V pivnici bol stuchnutý, plesňový zápach, pri malej posteli stál stolík pre batoľa a ružový nočník, ktorý mala 10-ročná používať ako toaletu.

Chlapec pre televíziu CBS uviedol, že dievča zatvorili preto, lebo predstavovala hrozbu pre ostaných súrodencov. Údajne sa vyhrážala sestrám (13 a 7 rokov), že ich zabije.

Dôvod týchto vyhrážok ale chlapec neuviedol. Jeho sestra údajne ešte tvrdila, že ju niekto prenasleduje. Rodičia Randy a Katherine to vyriešili po svojom. Teraz sú obvinení zo zneužívania dieťaťa a hrozí im väzenie.

Yechezqel teraz zostal s najstaršou sestrou v dome, zatiaľ čo jeho rodičia sú vo väzbe a čakajú na súd. Myslí si, že tam nepatria, lebo robili len to, čo pokladali za najbezpečnejšie. Svojim deťom údajne volajú každý deň. Ostatné mladšie sestry vzala do opatery sociálka. 


CHICAGO/jh

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zdravie

Dôležité udalosti