V kolumbijskom väzení zomrel najhorší sériový vrah histórie. Znásilnil a zavraždil najmenej 170 detí

V kolumbijskom väzení zomrel najhorší sériový vrah histórie. Znásilnil a zavraždil najmenej 170 detí
Luis Alfredo Garavito na archívnej snímke z roku 2000. Zdroj: Profimedia.sk

V kolumbijskom väzení zomrel odsúdený sériový vrah Luis Alfredo Garavito, ktorý sa predtým priznal k vraždám najmenej 170 detí a mladistvých. V noci na piatok to oznámila väzenská správa, informovala agentúra AFP. Vo väzení bol Garavito od roku 1999, v posledných rokoch trpel rakovinou a leukémiou.

Garavito vraždil skoro 20 rokov v rôznych častiach Kolumbie, ale aj v Ekvádore a Venezuele. Podľa agentúry AFP sa priznal k vraždám najmenej 170 detí a mladistvých, niektoré ďalšie zdroje ale hovoria až o 300 obetiach.

Prevažne chlapcov a maloletých mladých mužov z chudobných pomerov tiež znásilňoval, niektorým oddeľoval genitálie, ktoré im potom vkladal do úst.

Prečítajte si tiež:

​Garavito svoje obete lákal na peniaze a darčeky. Prezliekal sa za mnícha, bezdomovcov či pouličného predajcu. Kvôli brutalite svojich činov dostal v médiách prezývku beštia. Vzhľadom na dokázaný počet obetí je označovaný za najhoršieho sériového vraha v histórii.

Garavita polícia zadržala v roku 1999. V roku 2000 bol odsúdený na 835 rokov väzenia. Najvyšší trest v Kolumbii je však 40 rokov za mrežami. V roku 2021 vtedajší prezident Iván Duque odmietol možnosť prepustenia Garavita na slobodu po uplynutí dvoch tretín trestu. V nemocnici, kam bol kvôli chorobe prevezený, zomrel vo štvrtok vo veku 66 rokov.

Sériový vrah, ktorý roky vyčíňal pod Tatrami, dostal doživotie. Viac v archívnej reportáži.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Úmrtie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.