Spojenec Hamasu pohrozil Izraelu: Zastavte bombardovanie Gazy, inak zasiahne os odporu

Spojenec Hamasu pohrozil Izraelu: Zastavte bombardovanie Gazy, inak zasiahne os odporu
Najvyšší duchovný vodca Iránu ajatolláh Alí Chameneí a vedenie iránskej armády. Zdroj: Profimedia.sk

Najvyšší duchovný vodca Iránu ajatolláh Alí Chameneí dnes (17. 10.) vyzval na okamžité zastavenie izraelského bombardovania Pásma Gazy.

Ak podľa neho Izrael bude pokračovať v "páchaní zločinov" v Gaze, nikto nebude môcť zastaviť moslimov a hnutie odporu proti Izraelu v ďalších častiach sveta. Podľa agentúry Reuters o tom informovali iránske štátne médiá.

„Ak budú zločiny sionistického režimu pokračovať, nikto nemôže zastaviť moslimov a sily odporu,“ povedal Chameneí podľa iránskej tlačovej agentúry Tasním. Podľa televízie Al-Arabíja mal na mysli rôzne šiitske milície, napríklad libanonské hnutie Hizballáh či jeho spojencov v Iraku a Sýrii, ktoré Teherán podporuje a ktoré spolu s palestínskymi militantnými skupinami označuje za "os odporu".

Prečítajte si tiež:

​Už minulý týždeň sa podobne vyjadril iránsky minister zahraničia Hosejn Amírabdolláhján, ktorý v piatok navštívil Libanon. Tam vyhlásil okrem iného, ​​že na pokračovanie "vojnových zločinov proti Palestíne a Gaze" odpovie zvyšok osi odporu. „Sionistická entita a jej stúpenci budú samozrejme zodpovední za následky,“ povedal šéf iránskej diplomacie.

V pondelok Amírabdolláhján však zdôraznil, že je stále šanca na politické riešenie konfliktu. Dodal ale, že pokiaľ bude Izrael pokračovať "vo vojnových zločinoch" voči palestínskym civilistom, je možná "akákoľvek akcia" hnutia odporu v priebehu niekoľkých hodín.

Minulý týždeň ajatolláh Alí Chameneí vyhlásil, že Irán nebol zapojený do rozsiahleho útoku hnutia Hamas na Izrael zo 7. októbra. Chameneí však uviedol, že uvítal túto "vojenskú a spravodajskú porážku Izraela". „Bozkávame ruky tým, ktorí útok na sionistický režim naplánovali,“ vyhlásil pred týždňom Chameneí v televíznom prejave.

V priloženom videu si môžete pozrieť príspevok Michala Hečka, ktorý monitoruje situáciu priamo v Izraeli.

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Kríza na Blízkom východe

Dôležité udalosti