VIDEO: Neprestali nakrúcať, ani keď išlo do tuhého. Na dvojicu turistov zaútočil takmer slepý hroch

VIDEO: Neprestali nakrúcať, ani keď išlo do tuhého. Na dvojicu turistov zaútočil takmer slepý hroch
Útok hrocha. Zdroj: YouTube/Bill Klipp

Nech sa deje čokoľvek, nikdy neprestaň nakrúcať. Dvojica turistov z USA vďaka tejto zásade zaznamenala na kameru aj fotoaparát na safari v Botswane unikátne zábery z útoku rozzúreného hrocha, informuje portál Independent.

Dráma sa začala v momente, keď si Bill Klipp s manželkou Linou chceli po obedovej pauze na safari zaobstarať niekoľko záberov osamelého hrocha kúpajúceho sa v jame s dažďovou vodou.

K mohutnému zvieraťu sa preto rozhodli priblížiť vozidlom, čo sa im nakoniec mohlo stať osudným. Ako je zo záberov zverejnených na youtubeovom kanáli manželov zrejmé, voľne žijúci obor nemal pre hobby výletníkov ani štipku pochopenia a miesto pokojného pózovania po chvíľke vyštartoval priamo proti automobilu nepozvaných hostí. Tí však nakrúcať neprestali.

Divoký párnokopytník sa trikrát v krátkom slede zahryzol do predných dverí ich vozidla, čím im na niekoľko zdanlivo nekonečných chvíľ znemožnil únik do bezpečia. Nakoniec sa však vodičovi podarilo vycúvať a celá posádka vyviazla bez zranení. Bill a Lina celý incident zaznamenali na kameru a zábery následne zdieľali na svojom youtubeovom profile.

Zábery z vyhrotenej udalosti vznikli aj vďaka tomu, že sa Bill a Lina rozhodli počas svojho mesačného putovania po safari dodržiavať jedno prosté, ale zároveň nebezpečné pravidlo: Nech sa bude diať čokoľvek, budú vždy pokračovať v nakrúcaní. 

Z neskoršieho skúmania zhotovených materiálov fotografi vypozorovali, že útočiaci hroch bol takmer slepý. Je preto možné, že si ich automobil pomýlil s iným hrochom, a preto sa rozhodol svoje teritórium brániť.

„Človek často počúva, aké sú hrochy silné. Je to však ťažko predstaviteľné až dovtedy, kým vám sedem až desať tisíc libier vážiaci (okolo štyroch ton, pozn. red.) zviera atakuje auto,“ dodal k incidentu Bill. Napriek tomu desivý zážitok manželský pár od cestovania po safari neodradil: „Nemôžeme sa dočkať ďalšieho dobrodružstva,“ uviedli.

​V priloženom archívnom videu si môžete pozrieť ako odvážni potápači zachránili žraloky veľrybie uviaznuté v rybárskej sieti.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.