V Rakúsku fúkal vietor rýchlosťou 200 kilometrov za hodinu. Padajúci strom tam zabil dôchodcu

Policajná páska - ilustračná snímka
Ilustračná snímka. Zdroj: Shutterstock/U. J. Alexander

Rýchlosť v nárazoch až 200 kilometrov za hodinu dosiahol v piatok prudký suchý padavý vietor, takzvaný fön, v rakúskej spolkovej krajine Tirolsko. V dôsledku silného vetra zahynul jeden 86-ročný muž, ktorého privalil strom, informuje TASR na základe správy agentúry APA.

Muž podľa polície šoféroval auto, avšak musel zastaviť, pretože na ceste ležal spadnutý strom. Vystúpil z vozidla, keď sa zrazu pod náporom vetra zrútili ďalšie dva stromy. Jeden z nich ho zasiahol, podľa APA zomrel priamo na mieste.

Vietor v Tirolsku taktiež strhával strechy a spôsobil aj výpadky elektriny. Viac než 4000 domácností sa ocitlo bez prúdu. Spadnuté stromy narušili cestnú aj železničnú dopravu. Podľa polície však okrem spomínaného prípadu úmrtia dôchodcu nedošlo k žiadnym vážnejším úrazom.

Prečítajte si tiež:

Silný fön zaznamenali aj v ďalších spolkových krajinách Rakúska. Náraz vetra s rýchlosťou 171 kilometrov za hodinu namerali vo Vysokých Tauroch v Salzbursku a 165 kilometrov za hodinu v dolnorakúskom Semmeringu.

V obci Rankweil v spolkovej krajine Vorarlbersko museli ratovať lesnú materskú škôlku, pri ktorej spadol strom. Nikomu sa však nič nestalo. V Dorbirne takisto vo Vorarlbersku na istý čas vietor prerušil dodávky elektriny pre 15.000 domácností. Výpadky hlásili aj zo Salzburska.

Fön bol v Rakúsku najsilnejší v piatok popoludní, k večeru začal slabnúť. Podľa rakúskych meteorológov bol jedným z najprudších za uplynulé roky.

Počasie je ako na hojdačke. Vysoké teploty trápia zvieratá aj rastliny. Viac v reportáži:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.