Revolučná novinka v kostoloch: Platba darov bezkontaktne

Terminály v kostoloch v Británii
Terminály v kostoloch v Británii Zdroj: TV Markíza

Do kostolov Anglicku inštalujú terminály na platobné karty.

Do historických svätostánkov inštalujú moderné technológie. Cirkev v Anglicku chce takto riešiť stále nižší výber peňažných darov od veriacich. V tisíckach kostolov sa tak bude dať platiť bezkontaktne.

Už žiadne mince ani bankovky potrebovať nebudú. Do 16-tisíc kostolov, katedrál a kresťanských pamiatok po celom Anglicku začnú inštalovať takéto platobné terminály.

Do historického kostola z 19-storočia na východe Londýna nainštalovali moderný systém ako medzi prvými. Návštevníci si môžu vybrať výšku z predvolených darov - od 5 do 50 libier.

Mnoho ľudí totiž pri sebe hotovosť takmer vôbec nenosí. Jednoduché priloženie platobnej karty k terminálu preto uvítala celá tamojšia kongregácia.

Londýnsky farár dúfa, že bezkontaktné platby pomôžu zlepšiť výber príspevkov od návštevníkov. Tie potom používa na rekonštrukciu kostola, aktivity pre deti či rôzne podujatia pre miestnu komunitu.

Moderným technológiám sa pritom farár nevyhýbal ani v minulosti. Do záhrad fary napríklad nainštaloval Wifi sieť, ktorú ľudia využívajú na surfovanie najmä počas pauzy na obed.


LONDÝN/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Dary

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.