VIDEO: Známy český influencer vyhodil z vrtuľníka milión dolárov. Ľudia zbierali peniaze z poľa do igelitiek

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Český influencer, youtuber, zabávač a známy provokatér Kamil Bartošek alias Kazma (38) vyhodil z vrtuľníka nad poľom jeden milión dolárov. Tie mal pôvodne získať iba jeden víťaz jeho súťaže. Avšak vzhľadom na to, že nikto nevyhral, peniaze sa rozhodol netradične „prerozdeliť“.

Ako informuje idnes.cz, Kazma vyhlásil súťaž spočívajúcu v rozlúštení indícií z jeho filmu, ktoré mali viesť k otvoreniu trezoru na pražskom výstavisku. Keďže sa víťaz nenašiel, ešte koncom septembra oznámil, že peniaze si nenechá len pre seba.

„Boli od začiatku pre vás... Príbeh tohto filmu môžeme dopísať všetci spoločne. Napíšte nám, čo si myslíte, že by sme s nimi mali urobiť,“ uviedol na sociálnej sieti.

Neskôr oznámil, že jeho plánom B bude peniaze prerozdeliť ľuďom, ktorí sa zaregistrovali na jeho webe. Im následne poslal v nedeľu (22. 10.) odkaz so zakódovanou informáciou o tom, kde v ten deň peniaze vyhodí z vrtuľníka.

Miesto označené v šifre bola lúka v Lysej nad Labem neďaleko Prahy.  

Prečítajte si tiež:

Na záberoch vidieť, ako z kontajnera napojeného na vrtuľník padajú v jednodolárových bankovkách peniaze a ľudia ich zbierajú do igelitiek. Veterné počasie síce zberačom neprialo, šikovnejší si však mohli nazbierať peknú sumičku.

Na každej z bankoviek bol tiež nalepený QR kód na platformu Donio, kde mohli tí, ktorí mali záujem, podporiť dobrú vec.

Na zber bankoviek malo doraziť celkovo asi 4000 ľudí.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.