Trump si v predvolebnom prejave poplietol svetových lídrov. Jednou vetou urazil dve krajiny

Trump si v predvolebnom prejave poplietol svetových lídrov. Jednou vetou urazil dve krajiny
Donald Trump počas predvolebnej kampane. Zdroj: Profimedia.sk

Zdá sa, že si bývalý americký prezident Donald Trump v pondelok v predvolebnom prejave v New Hampshire pomýlil lídrov Turecka a Maďarska, keď maďarského premiéra Viktora Orbána označil za "vodcu Turecka".

Uviedol to v utorok týždenník Politico, ktorého článok citovali viaceré maďarské médiá, informuje spravodajca TASR v Budapešti.

„Je tu nejaký muž, Viktor Orbán. Počul o ňom niekedy niekto? Pravdepodobne je jedným z najsilnejších lídrov na svete. Je to vodca Turecka," povedal bývalý americký prezident, pričom tureckým prezidentom je Recep Tayyip Erdogan.

Trump pokračoval v zmätočných informáciách, keď dodal, že Orbánova krajina hraničí s Ruskom. Pritom ani Turecko, ani Maďarsko nesusedia s Ruskom, píše Politico.

Trump už dávnejšie ocenil Orbána, ktorý je proti migrácii a právam LGBTQ, a o svojom spôsobe vládnutia hovorí ako o "neliberálnej demokracii". Trump ho prijal v Bielom dome v roku 2019.

Orbán bol zasa prvým európskym lídrom, ktorý podporil Trumpovu prezidentskú kampaň v roku 2016, a vyzval ho, aby "pokračoval v boji" po tom, čo bol bývalý prezident obvinený z trestného činu.

0132Vráťte sa, pán prezident. Urobte Ameriku opäť skvelou a prineste nám mier,“ odkázal Orbán v máji na medzinárodnej konferencii konzervatívcov Conservative Political Action Conference (CPAC) v Budapešti.

V priloženom videu si môžete pozrieť archívny príspevok o zatknutí Donald Trumpa, ktorý čelí viacerým obvineniam.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Recep Tayyip Erdogan

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.