VIDEO: Desivá zrážka na mori. Pred mužom na wingsurfe sa zrazu vynorila veľryba

VIDEO: Desivá zrážka na mori. Pred mužom na wingsurfe sa zrazu vynorila veľryba
Muž sa zrazil s veľrybou. Zdroj: X/dmarge

Austrálčan Jason Breen (55) mal obrovské šťastie v nešťastí, keď z nečakanej zrážky s veľrybou vyviazol iba s drobnými poraneniami. Nechýbalo veľa a teraz by sme o ňom písali v minulom čase. Veľryba sa totiž zaplietla do lana, ktoré bolo súčasťou wingsurfu, na ktorom sa Breen viezol. Hrozilo tak, že sa utopí, píše portál The Guardian.

Desivý incident sa odohral v mori neďaleko mesta Newport v austrálskom štáte Nový Južný Wales. Breen práve naberal rýchlosť, keď sa tesne pred ním vynorilo mláďa keporkaka. Muž už nemal šancu sa zrážke vyhnúť a jeho telo sa obtočilo okolo veľryby tak nešťastne, že sa jedno z lán zachytilo o plutvu.

Keď sa keporkak ponoril, stiahol muža po hladinu. Potom sa však stalo niečo, čo Breenovi zrejme zachránilo život - lano prasklo a mohol vyplávať na hladinu.

„Myslel som si, že je po mne, aby som bol úprimný,“ povedal neskôr. „Niekoľko sekúnd som si myslel, 'Tak takto vyzerá smrť'.“

Breen mal obrovské šťastie. „Toto mi nikto neuverí,“ hovoril si sám pre seba nevediac, že GoPro kamera, ktorú mal pripevnenú na prilbe bola zapnutá a všetko zachytila.

Neskôr sa objavili aj ďalšie zábery od náhodného okoloidúceho, ktorý incident zachytil z pláže.

V priloženom videu si môžete pozrieť archívne video zachytávajúce, ako odvážni potápači zachránili žralokov veľrybých, ktoré uviazli v rybárskej sieti.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.