Prípad, ktorý šokoval Nemecko: Žena s partnerom predávali syna pedofilom na darknete

Nemecký súd odsúdil partnerov za predaj syna pedofilom na internete
Nemecký súd odsúdil partnerov za predaj syna pedofilom na internete Zdroj: ENEX

Súd im vymeral 12-ročné väzenie.

Na 12 rokov väzenia odsúdil v utorok nemecký súd matku a jej partnera v prípade opakovaného znásilňovania jej mladšieho syna, ktorého dvojica dokonca predávala na internete za účelom sexu, informujú o tom agentúry DPA a AP.

V prípade, ktorý šokoval Nemecko, vyniesol verdikt krajinský súd vo Freiburgu na juhozápade krajiny. Berrin T. (48) odsúdili na 12,5 roka väzenia za znásilnenie, pohlavné zneužívanie a nútenie k prostitúcii.

Rovnaký trest vymerali aj jej partnerovi Christianovi L.(39), ktorý už v minulosti čelil obvineniam zo zneužívania maloletých a mal mať zakázaný kontakt s deťmi. Súd rozhodol, že muž musí zostať v preventívnej väzbe aj po odpykaní si trestu.

Obaja boli obvinení z opakovaného zneužívania a znásilňovania chlapca, ktorý má v súčasnosti desať rokov.

Zdroj: Profimedia

Dieťa tiež počas dvoch rokov údajne predávali iným mužom na tzv. "darknete", anonymnej časti internetu, na ktorý existuje prístup jedine prostredníctvom špeciálneho softvéru. Zneužívanie chlapca bolo zachytené aj na videozáznam.

Dvojicu aj šesť ďalších osôb zadržali vlani na jeseň a niekoľko mužov už odsúdili v osobitných procesoch. Na základe utorkového rozsudku musí pár zaplatiť chlapcovi a ďalšej obeti, malému dievčatku, kompenzácie v celkovej výške 42 500 eur.

Miestne úrady čelili kritike, že chlapcovi nedokázali poskytnúť ochranu alebo aspoň o niečo skôr ukončiť jeho utrpenie. Dieťa v súčasnosti žije v pestúnskej rodine.

Zdroj: Profimedia

Čo je to darknet?

Darknet (alebo aj darkweb alebo deepweb) je všeobecné pomenovanie pre časť webu, ktorá nie je štandardne prístupná. Poskytuje napríklad obyčajné webové stránky, ktoré však neindexuje Google ani iný vyhľadávač a pripojiť sa k nim dá jedine pomocou špeciálnych nástrojov či programov.


BERLÍN/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Nemecko

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.