Šokujúci účet z Benátok za dve kávy a minerálky zverejnil turista na internete

Vysoký účet z benátskej kaviarne
Vysoký účet z benátskej kaviarne Zdroj: Profimedia

Netušil, aké pomery tu vládnu a doplatil na to.

Turista z Čile zavítal do talianskych Benátok na dovolenku. Neznalý pomerov si sadol na terasu kaviarne Caffe Lavena na najznámejšom námestí Piazza San Marco. Účet za dve kávy a dve minerálky ho úplne šokoval.

Juan Carlos Bustamente (62) si najskôr myslel, že ide o omyl. Mal zaplatiť 43 eur, čo je aspoň 10-násobne premrštená cena. Podľa účtu malo stáť jedno espresso 11,50 eur a jedna minerálka 10 eur. Rozhorčený turista zverejnil účet aj na Facebooku, uviedol The Sun.

Fotografia sa ihneď šírila internetom a vzbudzovala rovnaké pobúrenie. „To je zlodejina," napísal jeden z komentujúcich.

Zamestnanec z kaviarne uviedol, že zákazníci sú upozorňovaní, ak chcú sedieť vonku, budú platiť viac. Navyše je kaviareň situovaná na lukratívnom mieste, čo ešte zvyšuje cenu. Zákazníci musia priplatiť aj za „zážitok zo sedenia na Námestí sv. Marka."

„Zákazníci sú často nahnevaní, keď im prinesieme účet. Keď im čašník vysvetľuje zvýšenú cena za sedenie vonku, iba mávnu rukou. Potom sa chcú sťažovať. Ak chcú iba kávu, pri bare vo vnútri ju majú iba za 1,25 eura. Keď chcú sedieť vonku, počúvať orchester, pozerať sa na historické centrum a obdivovať Baziliku sv. Marka, potom platia aj za jedinečný zážitok," prezradil predstaviteľ kaviarne.

Pre skúsených turistov sú tieto rozdiely v cenách v rôznych podnikoch dobre známe, pretože to nie je žiadna novinka. Ak sa aj vy chystáte na dovolenku do Talianska, pamätajte na to.


BENÁTKY/jh

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Taliansko

Dôležité udalosti