Talianka (75) vyhrala súd s „parazitmi“. Jej synovia vo veku 40 a 42 rokov sa musia vysťahovať

Talianka (75) vyhrala súd s „parazitmi“. Jej synovia vo veku 40 a 42 rokov sa musia vysťahovať
Ilustračná snímka. Zdroj: shutterstock.com/Wpadington

Jedna matka z mesta Pavia na severe Talianska sa rozhodla pre drastický krok. Synov (40 a 42), ktorý napriek tomu, že mali prácu odmietali opustiť rodinný dom, dala na súd.

Matka (75) bola unavená z toho, že musí živiť svojich dvoch dospelých synov a zároveň im poskytovať domáce pohodlie bez akejkoľvek ich finančnej alebo inej pomoci. Synovia, ktorých podľa súdnych dokumentov iznačila za parazitov, odmietali prispievať na výdavky na domácnosť alebo sa podieľať na domácich prácach, informuje portál The Guardian.

Sudkyňa Simona Caterbiová v Pavii sa postavila na jej stranu a vydala príkaz na vysťahovanie mužov. Sudkyňa vo svojom rozhodnutí uviedla, že aj keď predtým bolo oprávnené, že muži stále žijú doma pre „povinnosti rodiča poskytovať výživné“, v prípade týchto mužov štyridsiatnikov to už nebolo ospravedlniteľné.

Prečítajte si tiež:

​Podľa údajov z roku 2022 žije v Taliansku takmer 18 % ľudí vo veku 34-70 rokov stále u svojich rodičov. Z mladých dospelých žijúcich doma je 36,5 % študentov, 38,2 % má prácu a 23,7 % hľadá zamestnanie.

Tento trend je čiastočne podmienený ťažkými ekonomickými podmienkami a problémami s nájdením stabilného zamestnania. Avšak, mnohí z týchto „bamboccioni“ (veľké bábätká) ako v Taliansku označujú dospelých, ktorí odmietajú opustiť rodinné “hniezdo“, sú kritizovaní za to, že zostávajú doma z dôvodu pohodlia, bezplatného ubytovania a stravy.

Hoci je príkaz na vysťahovanie vzácny, v minulosti sa vyskytli prípady, keď rodičia boli nútení sa obrátiť na súd, aby získali finančnú podporu od svojich dospelých detí.

V jednom takom prípade z roku 2020 taliansky najvyšší súd zamietol odvolanie 35-ročného hudobníka, ktorý tvrdil, že jeho príjem 20 000 eur nestačí na živobytie a potrebuje finančnú podporu od svojich rodičov. Súd rozhodol, že mladí dospelí nemajú automatické právo na finančnú podporu od svojich rodičov.

Dôchodkyňa ešte počas socializmu vymenila byt so školníkom, škola ju teraz chce vysťahovať. Pozrite si archívnu reportáž.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.