VIDEO: Atrakcia sa zmenila na smrteľnú priepasť. Pod turistami sa zrútil sklenený most

sklenený most
Ilustračná snímka. Zdroj: Profimedia.sk

Najskôr počuli jemné praskanie, potom sa ocitli nad priepasťou. Pod turistami v Jáve, ktorí navštívili obľúbenú destináciu v lese Limpakuwus, sa zrútil sklenený most. Jedna osoba na mieste podľahla zraneniam.

Ku tragédii došlo v stredu (25.10.). Cez borovicový les viedol ikonický sklenený most vo výške 10 metrov. Nápor turistov tentoraz nevydržal, informuje The Jakarta Post.

Na moste sa v čase nehody nachádzali štyria turisti. Dvaja sa stihli zachytiť zábradlia na moste a zvyšní dvaja sa cez sklo prepadli. Jeden turista ihneď po páde zomrel, zvyšní traja utrpeli ľahšie zranenia.

Zlyhali bezpečnostné kontroly

Polícia vyšetrovala príčiny nehody. Kriminalisti zistili, že na vine bola neodbornosť pracovníkov, ktorí mali most pred otvorením testovať. „Chýbala im odbornosť v stavebníctve,“ cituje portál vedúceho oddelenia Agusa Supriadiho.

Most nebol riadne udržiavaný a neboli vykonané žiadne ďalšie bezpečnostné testy. Okrem toho bola sklenená vrstva veľmi tenká, mala iba 1,2 centimetra.

Pochybili aj pracovníci, ktorí pri moste predávali lístky. Nemali nijaké znalosti o bezpečnostných pokynoch a postupoch pre návštevníkov atrakcie.

Pod domiešavačom sa prepadol most. Pozrite si reportáž z archívu: 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.