Izrael obkľúčil mesto Gaza

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Izraelská armáda vo štvrtok večer oznámila, že obkľúčila mesto Gaza, metropolu palestínskeho pásma Gazy. Informoval o tom hovorca armády Daniel Hagari. TASR správu prevzala z agentúry AFP.

"Izraelské jednotky dokončili obkľúčenie mesta Gaza, centra aktivít teroristickej organizácie Hamas," uviedol Hagari. Zároveň vyhlásil, že o prímerí sa v súčasnosti vôbec neuvažuje.

Prečítajte si tiež:

Eliminovali 130 teroristov

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu však podľa miestnych médií zvažuje výzvu USA na humanitárne prestávky v bojoch.

Izraelská armáda medzičasom tiež informovala, že v pásme Gazy "eliminovala" vo štvrtok vyše 130 teroristov. Podľa agentúry DPA pritom nebolo bezprostredne jasné, či tým myslela, že týchto 130 osôb zabila.

Ozbrojené krídlo Hamasu - brigády Izzadína Kassáma - reagovalo na oznámenia Izraela vyhlásením, že "Gaza bude pre Izrael historickým prekliatím".

Izraelská armáda vedie od minulého piatku v pásme Gazy ťažké boje proti militantom. Počas štvrtkovej pozemnej operácie sa jej vojakom údajne podarilo zničiť zariadenia patriace k vojenskej infraštruktúre Hamasu, ako aj množstvo zbraní týchto militantov.

Izrael vo štvrtok podporil pozemnú ofenzívu aj lietadlami, ktoré zaútočili na niekoľko veliteľských a kontrolných stanovíšť vysokopostavených členov Hamasu. Terčom útoku bola podľa armády "teroristická infraštruktúra" v civilných oblastiach.

Prečítajte si tiež:

Tisícky obetí

Izrael ešte pred týmito zásahmi uvádzal, že od začiatku vojny zasiahol v pásme Gazy celkovo už vyše 12.000 cieľov.

Konflikt medzi Izraelom a palestínskym hnutím Hamas vypukol 7. októbra po koordinovaných útokoch Hamasu na izraelské územie, ktoré si vyžiadali 1400 obetí.

Izraelská armáda reagovala odvetnými náletmi na pásmo Gazy, pri ktorých podľa tamojších úradov dosiaľ zahynulo viac ako 9000 ľudí.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Kríza na Blízkom východe

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.