Desiatky eur navyše za nezvládanie rodičovstva. Reštaurácia si účtuje príplatok za neposlušné deti

Matka s dcérou v reštaurácii - ilustračná snímka
Ilustračná snímka. Zdroj: Profimedia.sk

Reštaurácia Toccoa Riverside, ktorá sa nachádza zhruba 150 kilometrov od Atlanty v štáte Georgia, sa preslávila v celých Spojených štátoch. Rodičom totiž účtuje príplatok, keď sa deti v reštaurácii správajú neposlušne, uviedol portál Novinky.cz na základe informácií portálu NBC 29.

Na konci jedálneho lístka má reštaurácia uvedenú položku „príplatok pre dospelých“ s vysvetlivkou, že je určený pre tých, ktorí „nezvládajú rodičovstvo“. Hoci na lístku nie je uvedená cena, podľa zákazníkov si účtujú príplatok vo výške 50 dolárov (zhruba 47 eur).

Prečítajte si tiež:

Viacerí zákazníci, ktorí si tento príplatok na účte našli, tvrdia, že bol neoprávnený. „Pokiaľ máte deti, tomuto miestu sa za každú cenu vyhnite. Majiteľ urobil scénu, pretože naše deti „behali po reštaurácii“, a povedal nám, že sme zlí rodičia,“ píše jeden z nich v recenzii.

„Majiteľ mi povedal, že mi k účtu pridáva 50 dolárov za správanie mojich detí. Tie pritom boli pri čakaní na jedlo na tablete, najedli sa a kým som zaplatil, manželka ich vzala von,“ posťažoval sa ďalší zákazník.

Podľa majiteľa reštaurácie príplatok nie je namierený proti neposlušným deťom, ale proti rodičom, ktorí nezvládajú výchovu. Tvrdí, že nemá nič proti tomu, keď do reštaurácie chodia deti, no keď pobehujú po podniku, je to znakom zlej výchovy.

Jeho cieľom je naučiť Slovákov piť lepšiu kávu. Ladislav sa živí ako profesionálny kávový degustátor a bloger. Viac v reportáži:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.