Za bieleho dňa ju 11-krát bodol do krku. Slováka, ktorý v Írsku zavraždil mladú učiteľku, uznala porota vinným

Jozef Puška na snímke z roku 2022
Jozef Puška na snímke z roku 2022. Zdroj: Profimedia.sk

Írsky súd uznal Slováka Jozefa Pušku vinným z vlaňajšej vraždy mladej učiteľky základnej školy. Hrozí mu doživotné väzenie, sudca rozsudok vynesie až po vypočutí vyjadrení rodiny obete 17. novembra. TASR o tom informuje podľa stanice Sky News.

Učiteľka základnej školy a hudobníčka Ashling Murphyová (23) bola zavraždená vlani v januári, keď si bola zabehať pozdĺž kanála neďaleko mesta Tullamore v strednom Írsku. Z vraždy obvinili v súčasnosti 33-ročného slovenského občana Jozefa Pušku, ktorý žije v Tullamore.

Prečítajte si tiež:

Puška na začiatku procesu vraždu poprel a vyhlásil sa za nevinného. O jeho vine však vo štvrtok jednohlasne rozhodla 12-členná porota zložená z deviatich mužov a troch žien.

Súdny proces sa začala pred troma týždňami. Prítomní si vypočuli, že vrah Murpyhovej uštedril 11 bodných rán do oblasti krku, ktoré spôsobili akútnu stratu krvi a zástavu srdca. Šokujúca vražda sa odohrala za bieleho dňa.

Prípad rezonoval aj v susednej Británii, kde v rovnakom čase došlo k sérii vrážd, ktoré upriamili pozornosť na násilie páchané na ženách.

Rodinná tragédia v obci Veľký Lom. Zomrela matka a jej ročné dieťa, poznáme desivé detaily:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.