Migrácia a terorizmus idú ruka v ruke. Hrozí nám život v krajine plnej zločinu, vyhlásil Orbán

Viktor Orbán
Viktor Orbán. Zdroj: TASR/Martin Baumann

Maďarský premiér Viktor Orbán vyjadril v piatok názor, že migranti sú čoraz agresívnejší a že migrácia a terorizmus idú ruka v ruke. Uviedol to v piatok v pravidelnom rozhovore pre rozhlasovú stanicu Kossuth Rádió, informuje spravodajca TASR v Budapešti.

Orbán sa vo svojom tvrdení odvolával na októbrovú správu tajných služieb, ktorá skúmala súvislosti medzi migráciou a terorizmom. Podľa jeho slov za údajnou radikalizáciou migrantov stoja agenti a aktivisti teroristických organizácií, pričom migráciu vraj „formujú a organizujú vyškolení ľudia“.

Prečítajte si tiež:

Podľa Orbánových vyjadrení migrantov nebude možné opäť vyhostiť, ak budú raz vpustení do Maďarska. Ďalšie generácie Maďarov by potom museli žiť v krajine, ktorá ktorá bude plná teroristických činov, zločinu a budú v nej "mini" getá v štýle Gazy, tvrdil Orbán, podľa ktorého sa však tomu ešte dá zabrániť.

„V budúcoročných júnových voľbách do Európskeho parlamentu pôjde o to, či sa podarí v Bruseli dosiahnuť zmenu, ktorá upustí od politického prístupu, ktorý nám vnucuje utečencov,“ vyhlásil Orbán, pričom opäť obvinil ľavicu z podpory migrácie.

V Prešove už migrantov nenájdete. Ešte v októbri ich boli tisíce, teraz sme našli prázdne stany. Viac v reportáži:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Migrácia

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.