Explózia v Sýrii zničila poschodový dom, počet obetí stúpol na 69

Sýrski hasiči sa snažia uhasiť oheň po výbuchu v areáli, kde je aj muničný sklad.
Zdroj: TASR/AP

Nálož explodovala v obci Sarmadá pri tureckej hranici.

Na 69 sa zvýšil počet mŕtvych po výbuchu v sklade munície v prevažne povstalcami ovládanej sýrskej provincii Idlib. Informovala o tom v pondelok tlačová agentúra DPA s odvolaním sa na mimovládnu organizáciu Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva (SOHR).

K výbuchu došlo ešte v nedeľu v muničnom sklade umiestnenom v obytnej budove v meste Sarmadá na severozápade krajiny. Viacpodlažná budova sa podľa miestnych aktivistov zrútila. Príčina explózie doposiaľ nie je známa. Podľa SOHR bolo medzi obeťami na životoch 17 detí.

Aktivisti sýrskej mimovládnej organizácie známej ako Biele prilby uviedli, že sa spod trosiek budovy podarilo vytiahnuť 17 preživších.

Sýrska provincia Idlib, kde k explózii došlo, je z väčšej časti ovládaná islamistickou alianciou Haját Tahrír aš-Šám pod vedením skupiny napojenej na teroristickú sieť al-Káida. Podľa SOHR sú medzi mŕtvymi najmenej traja príslušníci tejto aliancie.

Do tejto provincie evakuovali za uplynulé tri roky v súlade s dohodou so sýrskou vládou tisíce povstalcov a ich rodinných príslušníkov z iných častí vojnou zmietanej Sýrie.

DAMASK/rd

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Explózia

Dôležité udalosti