Dožívajú sa vysokého veku, športujú a neholdujú alkoholu. V týchto 10 krajinách sa žije najzdravšie

Dožívajú sa vysokého veku, športujú a neholdujú alkoholu. V týchto 10 krajinách sa žije najzdravšie
Ilustračná snímka. Zdroj: Shutterstock/Aleksandra Suzi

Najmenej fajčiarov, najnižšie množstvo požitého alkoholu na osobu či najvyšší počet lekárov na 1000 obyvateľov. Aj toto sú faktory, na základe ktorých vznikol rebríček top 10 krajín s najlepšou kvalitou života.

Ako uvádza esquire.cz, spoločnosť Snuff Store, ktorá je za vytvorením rebríčka, na základe viacerých faktorov krajinám prideľovali isté skóre. Poradie vzniklo na základe konečných čísel.

Prečítajte si tiež:

Švédsko, ale aj Moldavsko

Na prvom mieste s veľmi nízkou mierou fajčiarov, najnižšou mierou obezity a tiež priemernou dĺžkou života 83 rokov sa umiestnilo Švédsko. Ich umiestnenie na prvom mieste určilo tiež to, že pravidelne športujú a ich spotreba alkoholu je pomerne nízka.

Švédsko nasleduje ich severný sused – Fínsko. Priemerná dĺžka života v krajine je 82 rokov. Fíni patria medzi jednu z krajín, kde sa najviac športuje, podľa údajov Svetovej zdravotníckej organizácie len zhruba 16 percent obyvateľstva sa nevenuje športovým aktivitám.

Na treťom mieste sa umiestnilo Moldavsko, kde je najvýraznejším faktorom počet lekárov na 1000 obyvateľov. Vynikajú tiež nízkou mierou obezity – iba 21 percent obyvateľov - a tiež veľmi malým počtom fajčiarov, len 17 percent.

Bezpečie, školstvo i zdravotníctvo na vysokej úrovni. V týchto mestách sa žije najlepšie: 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.