Na benzínke dookola umýval auto. Podozrivo čistotného vodiča naháňali hliadky z viacerých okresov

Na benzínke dookola umýval auto. Podozrivo čistotného vodiča naháňali hliadky z viacerých okresov
Policajti zadržali muža, ktorý im unikal na BMW. Zdroj: Youtube/ Týdeník Policie

Zamestnanci čerpacej stanice v českých Říičanoch upozornili políciu na podozrivé správanie vodiča, ktorý si v jeden deň opakovane prišiel umyť auto. Na benzínku preto vyslali policajnú hliadku, informuje portál iDNES.

Spomínané vozidlo už tam síce nebolo, ale hliadka ho onedlho vypátrala v Uhříněvsi a snažila sa vodiča zastaviť. Muž však na výzvy nereagoval a začal unikať.

Do naháňačky sa postupne zapojili ďalšie policajné hliadky. „Medzi nimi aj hliadky z krajského riaditeľstva Praha, potom tiež jedna hliadka mestskej polície, dve hliadky z Prahy vidiek-juh a dve hliadky z Prahy vidiek-východ,“ doplnila policajná hovorkyňa Barbora Schneeweissová, podľa ktorej sa na prenasledovaní zúčastnilo celkom deväť hliadok. Situáciu navyše zo vzduchu mapoval vrtuľník.

„Na zastavenie vodiča nakoniec neboli potrebné varovné výstrely,“ dodala Schneeweissová.

Vodiča totiž zastavila hustá premávka v Mníchoviciach, kde sa práve začali tvoriť kolóny. Polícia využila situáciu a dvoma služobnými vozidlami prenasledované auto zablokovala. Pri tomto manévri došlo k menším poškodeniam zúčastnených vozidiel.

„Muž bol na mieste zadržaný,“ povedala Schneeweissová. Podľa nej nespôsobila naháňačka žiadny stret s ďalšími účastníkmi cestnej premávky.

Prípad sa naďalej vyšetruje. Polícia zatiaľ neoznámila, prečo muž utekal ani prečo opakovane umýval auto na benzínke. Zatiaľ nie je jasné ani to, či bol vodič pod vplyvom alkoholu alebo drog. „Bližšie informácie budeme mať k dispozícii v stredu. Čo sa týka posúdenia prípadu, zatiaľ pripadá do úvahy všeobecné ohrozenie,“ dodala Schneeweissová.

Trnavskí policajti nedávno pri Hlohovci naháňali nebezpečne jazdiaceho motorkára. Viac v archívnom príspevku v priloženom videu.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.