VIDEO: Na aljašskom jazere sa vytvoril priezračný ľad. Miestny korčuliar niečo podobné ešte nezažil

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Jedinečné korčuliarske možnosti sa vďaka klimatickým podmienkam vytvorili koncom októbra na vysokohorskom jazere na Aljaške.

Úplne priezračný ľad odhalil kamene na dne v hĺbke troch až štyroch metrov, píše web Local12. Agentúra Reuters uverejnila aj zábery z nevšedného momentu.

Jedným z tých, kto si na neobvyklom klzisku zakorčuľoval, bol aj outdoorový inštruktor a záchranár Luc Mehl s manželkou.

„Za 12 rokov, čo tu korčuľujem, som toto ešte nezažil. Myslím, že to môže trvať ďalších 10 rokov, než niečo podobné opäť uvidíme,“ povedal o záberoch, ktoré nakrútil medzi 23. a 26. októbrom.

„Mali sme neobvykle chladný, ale suchý prechod do zimy. Obvykle sú tieto jazerá v čase, keď voda zamrzne, ihneď celá pokrytá snehom. Teraz už je to preč, trvalo to asi týždeň,“ dodal s tým, že momentálne leží všade zhruba pol metra snehu.

Prečítajte si tiež:

Pretože sa jazero nachádza v horách, na dne podľa neho nie je žiadna vegetácia a namiesto pôdy je to skala, teda je voda skutočne čistá.

Zároveň upozorňuje, že je dôležité pred vstupom na ľad dodržovať bezpečnostné opatrenia, predovšetkým si overiť hrúbku ľadu.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Životné prostredie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.