Policajti použili paralyzér na 87-ročnú babičku, ktorá rezala kvety

Policajti použili na babičku paralyzér
Policajti použili na babičku paralyzér Zdroj: ENEX

Doteraz sa z toho nedokáže spamätať.

Policajti v americkom meste Chatsworth vyriešili nezvyčajnú situáciu na ulici svojským spôsobom. Keď uvideli 87-ročnú babičku držiacu nôž, ihneď ju považovali za hrozbu. Nereagovala na ich výzvy, aby nôž hodila na zem, tak na ňu použili paralyzér.

Marthu Al-Bisharaová sa údajne dopustila priestupku a k tomu ešte nespolupracovala s políciou. Po tom, ako dôchodkyňu spacifikovali traja policajti, odviedli ju na policajnú stanicu.

Jej rodina uviedla, že nerozumie po anglicky a vonku pred domom iba odrezávala púpavu s kuchynským nožom.

„Žena s nožom v ruke predstavovala hrozbu a mohla policajtov zraniť," takéto stanovisko k incidentu uviedla mestská polícia. Na miesto vraj prišli po tom, ako niekto oznámil, že sa na ulici prechádza žena s nožom.

Rodina dôchodkyne si myslí, že zákrok polície nebol nutný, mohli byť trpezlivejší a vyriešiť to ľudskejšie. Pre troch ozbrojených mužov predsa 87-ročná žena nemohla predstavovať nebezpečenstvo, tvrdia.

Martha je z celého zákroku stále v šoku. Navyše potom strávila v policajnej cele dve hodiny. Teraz zle spáva a bojí sa vyjsť von z domu. Polícia prijala sťažnosť rodiny a vyšetruje interným auditom použitie sily v tomto prípade, uviedla agentúra ENEX.


USA/jh

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Babička

Dôležité udalosti