Pád lavíny si vyžiadal päť životov. Horolezci sa vybrali na výstup napriek varovaniam

Pád lavíny si vyžiadal päť životov. Horolezci sa vybrali na výstup napriek varovaniam
Ilustračná snímka. Zdroj: Profimedia.sk

Prinajmenšom päť horolezcov prišlo o život pri páde lavíny, ktorú v piatok v horách na západe Iránu spôsobila snehová víchrica. Ďalší štyria utrpeli zranenia, oznámili v sobotu iránske štátne médiá, píše TASR podľa agentúry DPA.

K nešťastiu došlo v piatok v provincii Lorestán, a síce na vrchu San Boran v rozsiahlom pohorí Zagros, ktoré zvyknú horolezci označovať za iránske Alpy.

Záchranári dosiaľ pod lavínou našli telá piatich horolezcov, dvoch mŕtvych objavili už v piatok, a troch ďalších v sobotu, informovala iránska pobočka Červeného polmesiaca. Zvyšných štyroch preživších previezli v piatok do nemocnice.

Prečítajte si tiež:

Nepočúvali varovania úradov 

Podrobnosti o ich zdravotnom stave neboli bezprostredne k dispozícii. Niektoré iránske médiá pritom medzičasom informovali, že tragédia si vyžiadala až osem životov a jedného zraneného, tieto správy však dosiaľ neboli oficiálne potvrdené.

Deväťčlenný tím horolezcov sa podľa iránskej štátnej tlačovej agentúry IRNA vybral vo štvrtok na výstup na zmienený vrch aj napriek varovaniam miestnych úradov týkajúcim sa nepriaznivého počasia. Oblasť totiž v uplynulých dňoch sužovali silné prehánky a husté sneženie.

Cestu na známu Žiarsku chatu zasypala lavína. Pozrite si reportáž z archívu: 

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Krimi

Dôležité udalosti