Pred koncertom Backstreet Boys vyčíňala búrka: Kovové nosníky zranili 14 ľudí

Padajúce nosníky zranili 14 ľudí..jpg

Koncert sa mal konať na pozemku kasína v americkej Oklahome.

Štrnásť ľudí utrpelo v sobotu zranenia, keď na nich silný vietor zvalil kovovú konštrukciu pred vchodom do pavilónu pri kasíne v americkom štáte Oklahoma, kde čakali na vstup na koncert skupiny Backstreet Boys. Informovali o tom prevádzkovatelia kasína, na ktorých sa odvolala tlačová agentúra DPA.

V rade na koncert na pozemku kasína WinStar World Casino v meste Thackersville čakalo približne 150 ľudí, keď vietor s rýchlosťou 110 až 130 kilometrov za hodinu zvalil kovovú konštrukciu s veľkým pútačom, postavenú pred vchodom do pavilónu, a tá dopadla na fanúšikov americkej kapely Backstreet Boys.

Kasíno uviedlo vo vyhlásení na Twitteri, že čakajúci ľudia nedbali na včasné varovania personálu, aby sa išli ukryť do bezpečia - pritom personál už začal pred blížiacou sa búrkou vyprázdňovať miesto koncertu na pozemku kasína. Štrnásť zranených previezli do nemocnice a dvoch už prepustili, dodalo kasíno vo vyhlásení.

"Vieme, že fanúšikov na ich obľúbených akciách často potrápi nevľúdne počasie, ale toto bola mimoriadna udalosť a v duchu sme s tými, čo utrpeli počas búrky zranenia," napísalo ešte kasíno.

Skupina Backstreet Boys neskôr na Twitteri oznámila, že koncert bol zrušený.
"Svojich fanúšikov nechceme nikdy ohroziť a vzhľadom na počasie v dnešný večer a na doterajšie zranenia sme sa rozhodli zrušiť vystúpenie. Budeme sa snažiť nájsť preň nový termín," napísala kapela a dodala: "Najdôležitejšie je, aby sa každý dostal v poriadku domov a so všetkými sa veľmi skoro uvidíme!"

WASHINGTON/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koncert

Dôležité udalosti