Muž žil mesiace s bolesťami hlavy. Keď si lekári pozreli CT snímku, neveriacky si pretierali oči

Muž žil mesiace s bolesťami hlavy. Keď si lekári pozreli CT snímku, neveriacky si pretierali oči
Snímka z počítačového tomografu. Zdroj: Vietnam - Cuba Friendship Hospital

Lekári z Vietnamu informovali o bizarnom prípade hraničiacom s medicínskym zázrakom. Ukázalo sa, že zdrojom bolesti hlavy, na ktorú sa niekoľko mesiacov sťažoval 35-ročný muž, sú jedálne paličky. Tie mal pacient cez nos vrazené do lebky, pričom tlačili na časť mozgu, informuje portál Vietnam.vn.

Ťažko uveriteľné tvrdenie podporili snímkou z počítačového tomografu (CT skenovania). Muž bol poriadne prekvapený, v prvom momente netušil, ako sa tam mohli paličky dostať. Potom si však spomenul, že sa pred piatimi mesiacmi zaplietol do bitky.

Jeho súper mu vtedy mal do tváre pichnúť ostrým predmetom. Následné vyšetrenia v nemocnice však zrejme poriadne odflákli a muža nevedomky poslali domov v život ohrozujúcom stave.

​Lekárov v nemocnici Vietnam-Cuba Friendship Hospital v meste Dong Hoi prekvapilo, že prišiel až po piatich mesiacoch. Okrem bolestí hlavy totiž trpel aj výtokom a čiastočnou stratou zraku.

Zistili, že trpel tenzným pneumocefalom – život ohrozujúcim neurochirurgickým núdzovým stavom, zvyčajne spôsobeným úrazom hlavy. Polámané jedálne paličky mu odstránili s pomocou pinzety

Nasledovala endoskopická operácia cez nos v kombinácii s mikrochirurgickým zákrokom, ktorým uzavreli mozgovú fistulu. Po úspešnej operácii je zdravotný stav pacienta v súčasnosti stabilizovaný a po prepustení z nemocnice ho čaká domáca rekonvalescencia. Lekári predpokladajú, že by sa mal úplne uzdraviť bez trvalých následkov.

Lekárom z Brna sa podaril medicínsky zázrak. Viac sa dozviete z archívnej reportáže v priloženom videu.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.