Chorá Sofia (11) má iba dva sny: nové srdce a stretnúť svojho idola. Jeden jej už splnili

Sofiu prišiel navštíviť do nemocnice Drake
Sofiu prišiel navštíviť do nemocnice Drake Zdroj: Lurie's Children Hospital of Chicago

Do nemocnice, kde čaká na nové srdce, ju prišiel navštíviť kanadský rapper a spevák Drake.

Sofia Sanchezová (11) čaká v nemocnici v Chicagu na transplantáciu srdca. Je vážne chorá a práve táto operácia jej môže zachrániť život. Napriek tomu je to veselé dievča, ktoré rado počúva kanadského rappera Drake, ktorý je aj jej idolom.

Ako sama prezradili, má iba dva sny. Aby dostala nové srdce a stretla sa s Drakom. Keďže je ešte na čakacej listine na nové srdce, splnili jej aspoň jeden sen. Do nemocnice za ňou prišiel samotný Drake.


Sofia bola ohromená, čo je vidieť aj na videu, ktoré zverejnila nemocnica Lurie's Children Hospital na svojom Facebooku.

„Ó môj Bože!" zakričala Sofia, keď zbadala speváka. Potom stratila reč a Drake sa jej prihovoril. Spýtal sa, čo pozerá, ako sa má. Potom ju vyzval, aby ho objala. Šťastne vyskočila z postele a objala ho. Potom sa veľa rozprávali, urobili si niekoľko fotografií, ktoré zverejnili aj na sociálnych sieťach.

Sofii diagnostikovali vážne ochorenie srdca kardiomyopatia. Pri kardiomyopatii sa srdcový sval zväčšuje, tkanivo hrubne a stráca pružnosť. S postupom ochorenia srdcový sval slabne, stráca schopnosť pumpovať do organizmu krv , môže dôjsť až k zlyhaniu srdca.

Mladá pacientka už absolvovala jednu operáciu, pri ktorej jej do tela zaviedli mechanizmus, ktorý jej pomáha pumpovať krv v tele. Sofia bude mať onedlho narodeniny a dúfa, že sa pre ňu nájde nové srdce. Tým by sa jej splnil aj druhý sen, uviedol Daily Mail.


Me and my love Sofia talking about Bieber and Owls and Basketball

A post shared by champagnepapi (@champagnepapi) on


CHICAGO/jh

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.