OBRAZOM: Rusko napína jadrové svaly. Putin ukázal nové ponorky, ktoré „nemajú konkurenciu“

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Šéf Kremľa Vladimir Putin sa v pondelok zúčastnil na slávnostnom vztýčení vlajky na nových jadrových ponorkách Krasnojarsk a Cár Alexandr III., ktoré sa čoskoro stanú súčasťou Tichomorskej flotily.

Slávnostný ceremoniál sa konal v lodenici spoločnosti Sevmaš v prístave Severodvinsk v Archangeľskej oblasti na severe európskej časti Ruska.

​Putin sa objavil na verejnosti prvýkrát, odkedy minulý piatok oznámil svoj zámer opätovne kandidovať vo voľbách prezidenta Ruskej federácie.

V príhovore k nastúpeným príslušníkom ruského námorníctva uviedol, že nové ponorky - "impozantné raketové nosiče, ktoré nemajú vo svojej triede obdobu, - začínajú službu v našom námorníctve", keďže sa čoskoro stanú súčasťou Tichomorskej flotily.

Oficiálne bolo oznámené, že tieto jadrové ponorky sú vyzbrojené riadenými strelami Onyx a/alebo Kalibr. Existujú údajne aj plány vyzbrojiť ich hypersonickými raketami Zirkon.

Ruský prezident pripomenul, že v Sevmaši sa stavajú ďalšie tri lode triedy Borej-A a päť lodí triedy Jaseň-M.

Prečítajte si tiež:

​Putin oznámil svoj plán uchádzať sa opäť o post prezidenta Ruskej federácie minulý piatok - niekoľko dní pred tzv. priamou linkou, keď prostredníctvom videokonferencie odpovedá na otázky a podnety radových občanov, a výročnou tlačovou konferenciou naplánovanou na 14. decembra. Očakávalo sa, že Putin práve na tomto podujatí oznámi, či bude znova kandidovať.

Prezidentské voľby sa v Rusku uskutočnia 17. marca, pričom hlasovať bude možné tri dni - od 15. do 17. marca.

Ako v pondelok oznámila Ústredná volebná komisia (ÚVK) online hlasovanie bude povolené len v tých regiónoch Ruskej federácie, kde sa už takáto forma volieb v minulosti uskutočnila. Hlasovanie poštou zo zahraničia nebude možné vôbec.

Severná Kórea nedávno spustila na vodu svoju novú "taktickú jadrovú útočnú ponorku". Pozrite si video.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Rusko

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.